Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Agenda

Podvod kvůli medaili

Každé pondělí hrajeme s klukama fotbal a často se u toho pohádáme. Někdo běží s míčem podél autové čáry, udělá kličku, dostane se s ním na pikosekundu až do zámezí, soupeři to jasně vidí, začnou okamžitě křičet, že je míč venku, že jim ho má vrátit, ale zkuste o tom přesvědčit někoho, z jehož pohledu byl balon ještě uvnitř hřiště a on s ním teď zrovna běží sám na brankáře. Není to úplný podvod, ale férové to taky není. Jednou jsem dokonce zažil, že se útočník dožadoval, aby byla za gól uznána střela, kterou trefil branku z opačné strany, tedy ze zázemí. Myslel to smrtelně vážně.

A to nehrajeme o nic víc než o radost ze hry. Ve vrcholovém sportu se soutěží pochopitelně o vyšší cíle a tomu taky odpovídá mnohem větší míra podvádění. Manipuluje se s výstrojí, vybavením a v neposlední řadě s vlastním organismem. Celý národ se na konci srpna pěkně bavil, když bývalá koulařka Helena Fibingerová v přímém televizním přenosu šampionátu v atletice prohlásila, že její dnešní následovnice sportu nedávají zdaleka tolik co ona na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, kdy koulí s přehledem dohodila klidně o dva metry dál. Aniž by konečně po letech připustila, že za touhle její ojedinělou fyzickou vyspělostí mohl stát dopingový program řízený komunistickým Československem.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.