Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Agenda

Loučení s poštou

Česká pošta byla místem mého prvního setkání s technologiemi. Jako malé dítě jsem trávil hodně času na Šumavě. Naše chalupa sice měla zavedený telefon, ale ten často nefungoval. Někdy jsme museli s drátem, který vedl z nedalekého sloupu do našeho okna, točit, aby se dalo telefonovat. Aspoň jsme dostali tento pokyn, možná se ale jen někdo bavil nad naší naivitou. Když přístroj nefungoval, šli jsme na poštu, kde se po vstupu do budky rozsvítilo světlo na stropě. Doteď si pamatuji to ohromení, že můj krok přiměje žárovku k zažehnutí. Vrchol modernity, který jsem k radosti zaměstnanců pošty pochopitelně neustále testoval.

Pošta je, zpětně viděno, pro mě i důkazem, jak krásně pomalé mé dětství bylo. Kolik dní člověk čekal na dopis. Jednou se mi tak stalo, že než došel list mé dětské lásce, které jsem psal, že je konec, a než mi přišla její odpověď, vše jsem si celý nešťastný rozmyslel. Dnes v čase esemesek naprosto nepředstavitelný rozměr času.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.