Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Seriál týdne

Když na konci třetí řady seriálu Barry poslouchal člen čečenského gangu NoHo Hank připoutaný k topení, jak ve vedlejší místnosti divoké zvíře trhá dalšího člověka, bylo jasné, že se v jednom z nejoceňovanějších seriálů posledních let něco pohnulo. Něco zásadně potemnělo. U příběhu o nájemném vrahovi trpícím posttraumatickou stresovou poruchou a emočním deficitem, který chladnokrevně vykonává zakázky v Los Angeles a paralelně piluje objevený herecký talent, to může znít překvapivě. Do té doby ale tvůrčí duo Bill Hader – představitel titulní role – a Alec Berg míchali zločin s absurdnem a momenty komediálního odlehčení. Čtvrtá a poslední série, která právě běží na HBO, pokračuje v tónu naladěném ve finále té předchozí. Barry sedí za mřížemi, kam ho poslal člověk, jehož považoval za náhradního otce. Protože láska a přijetí je to jediné, po čem frankensteinovské monstrum s dětskou duší touží. Nebo si to alespoň myslí.

Čtyřka Barryho má v sobě něco z nedávno skončeného seriálu Volejte Saulovi. Antihrdinu, s nímž nejde nesoucítit. „Ty se na mě zlobíš?“ ptá se téměř s dětskou bezelstností partnerky Sally, která se právě dozvěděla, že žila se zabijákem. Podobně jako podvodník-právník Saul je i Barry nemocná duše hledající vykoupení, jež se zapletla do svých „mistrovských“ plánů natolik, že cesta ven může být už jen radikální. Jak, je zatím otázkou. Označení černá komedie už pro Barryho ale nesedí. Soudě podle tří nových epizod si Hader s Bergem evidentně připravují půdu pro cokoli posilováním bizarního, surreálného, podivného.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.