sebek

Co stojíš? Hraj! Ale, nevšímej si mě… Právě mi na displeji bliknulo, že mám v levé plíci jedenáct rakovinných buněk. Tak čekám, co se stane… Měl jsem si pořídit ten upgrade. Takhle jsem odkázaný akorát na vlastní imunitní systém a nevím, jestli ho mám úplně v kondici. Šéf mi kouření zakázal, jinak by mě už dávno vyrazili. Ale nemám tak rychlé reakce systému, jako kdybych nikdy nekouřil. Ach jo, tohle mě fakt ničí. Tak sakra, imunito, začni už je likvidovat, přece! Pořídit si jen polovinu řešení mi byl čert fakt dlužný. Místo hypotéky na byt jsem si měl vzít hypotéku na zdravotního strážce. Měl bych klid.

Biomedicínské algoritmy ve spojení s biotechnologickými senzory dokážou v medicíně a prevenci zázraky. Reakce na první odstavec nemá znít, co je to za blbost, ale kdy přesně už to nastane? Už dnes například vyhledávače nebo sociální sítě sbírají obrovská data o chování celosvětové populace lidí. Podle našeho vkusu i nálady, které navnímaly přes naše vlastní monitory, jsou schopné pomocí algoritmů doslova diktovat, jaký film si máme pustit na sobotní večer. Proč by nám v budoucnu nedokázaly diktovat i dokonalé chování za účelem udržení trvalého zdraví?

Představte si biosenzory velikosti viru, které budou neustále skenovat vnitřní prostředí našeho těla. Spustí se porovnávání vlivů zevního prostředí, různých situací, pracovní zátěže, volnočasové aktivity, konzumovaného jídla a prostě všeho v nás. To se následně napojí na nejnovější odborné studie a srovná s…

I_obalka_R52
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R52
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Tomáš Šebek

externí redaktor, na zdraví

sebek
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 71

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte