Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Komentáře

Kandidát Bloomberg

aneb O muži, který věří v sílu svých peněz

Ve Spojených státech se v těchto dnech rozběhl pozoruhodný experiment. Do předvolební kampaně demokratů usilujících o prezidentskou nominaci vstoupil nováček – Michael Bloomberg. Kampaň je dávno rozjetá, kandidáti se potulují po mítincích bezmála rok a do prvních volebních klání vlastně zbývá pár týdnů. Bloomberg samozřejmě není žádný začátečník, jedná se o bývalého trojnásobného starostu New Yorku a majitele agentury Bloomberg News, jeho všeobecná známost mimo velkoměstskou scénu ale oslnivá není. Voliči, kteří ho znají, navíc nepřekypují nadšením, podle průzkumu týdeníku The Economist se Bloomberg těší nižší oblibě než Donald Trump a rozhodně daleko zaostává za svými demokratickými soupeři. Právě z této výchozí situace se pak odvíjí zmíněný hokuspokus – Bloomberg, jeden z nejbohatších mužů této planety, spoléhá, že zmíněné handicapy převálcuje silou svých peněz.

Rovnou si řekněme, že Bloomberg je úspěšným podnikatelem a na jeho účetnictví není nic temného. Kampaň si chce platit sám a jeho kapsy jsou skutečně bezedné. Zatímco nejúspěšnější demokratický sběratel příspěvků Bernie Sanders dokázal za poslední čtvrtletí nashromáždit od dárců zhruba pětadvacet milionů dolarů, Bloomberg investoval hned do prvního týdne své televizní kampaně milionů třicet čtyři. To je ovšem teprve začátek, očekává se mnohasetmilionová smršť inzerce na sociálních sítích, k jejímuž úspěchu si Bloomberg najal bývalého obchodního ředitele firmy Facebook. Cílem…

I_obalka_R49
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R49
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jiří Sobota

redaktor, zahraničí

sobota2
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1535
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte