Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Respekt • Despekt

Respekt:

Proti trestu smrti

Jeden by řekl, že v době vypjatých debat o migrantech a dalších akutních nebezpečích tento sentiment spíše poroste, ale je to přesně naopak – v Česku setrvale klesá počet lidí, kteří by si přáli obnovení trestu smrti, a naopak stoupá počet lidí, kteří jsou proti. Zatímco v roce 1992 bylo pro bezmála 80 procent, letos v květnu už polovina. Naopak tábor odpůrců posílil ze 13 procent na 41. Stáváme se civilizovanějšími.

Despekt:

S dezinformátory se nemluví

Šéf Národní protidrogové centrály služby kriminální policie a vyšetřování Jakub Frydrych se měl dvakrát rozmyslet, než dal rozhovor přednímu dezinformačnímu webu Sputnik. Důvody nakonec výstižně ilustruje hned třetí věta, jíž je rozhovor uveden. Drogy podle Sputniku „hrají klíčovou roli u primitivních kultur“, což je v zemi, která je mimo jiné pervitinovou velmocí v rámci EU, skutečně pozoruhodné tvrzení.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte