News: Hurricane Irma
Autor: Profimedia, SIPA USA

Jsem třetí den na cestě a za sebou mám dva státy. Když jsem vyrážela, měla jsem před hurikánem Irma náskok pět dní. Teď, v pátek večer, mi už doslova dýchá na záda.

Na náladě kolem mě je to znát. Když jsem nakládala děti do auta před jejich školou ve středu odpoledne, už sice v obchodech nebyla k dostání voda a na benzinkách byly půlhodinové fronty, ale ještě pořád se lidé tvářili, že to zase může přejít. Evropský a americký model výpočtu trasy Irmy se vzácně shodoval na cestu přes karibské ostrovy, ale rozcházel se v tom, jestli potom půjde přes východní pobřeží, nebo přes to západní. Nikdy dřív jsem tak nesledovala počasí jako teď. Protože v těch informacích pro mě byly zprávy o tom, jestli to s dětmi zvládnu, nebo jestli budu muset utéct. Nakonec to nebyl ani jeden z těch směrů. Irma šla prostředkem země, mířila přímo na nás, kousek nad Miami. „Go now,“ řekla mi ředitelka školky, jež prožila hurikán Andrew, který v roce 1992 zcela zdevastoval jižní část Floridy. „Už to není jestli, ale jak moc,“ dodala mi se strnulým výrazem. Dva předchozí dny se tvářila, že to je zase jen další panika. Stejně tak jsem se tedy tvářila já. „Tihleti Američané, ti jsou vždycky ze všeho tak vystrašení,“ říkala jsem si s přehledem a neohroženě si kupovala v Home Depotu venkovní květiny, zatímco ostatní nakládali do košů generátory, zápalné louče, grily na uhlí a jeskynní svítilny. Ty kytky jsem pak vynášela do prvního patra našeho domu společně s televizí a jedním kufrem školních uniforem,…

I_obalka_R37
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R37
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte