Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Dopis z…

Dopis z USA

Na útěku před hurikánem Irma

News: Hurricane Irma
Autor: Profimedia, SIPA USA

Jsem třetí den na cestě a za sebou mám dva státy. Když jsem vyrážela, měla jsem před hurikánem Irma náskok pět dní. Teď, v pátek večer, mi už doslova dýchá na záda.

Na náladě kolem mě je to znát. Když jsem nakládala děti do auta před jejich školou ve středu odpoledne, už sice v obchodech nebyla k dostání voda a na benzinkách byly půlhodinové fronty, ale ještě pořád se lidé tvářili, že to zase může přejít. Evropský a americký model výpočtu trasy Irmy se vzácně shodoval na cestu přes karibské ostrovy, ale rozcházel se v tom, jestli potom půjde přes východní pobřeží, nebo přes to západní. Nikdy dřív jsem tak nesledovala počasí jako teď. Protože v těch informacích pro mě byly zprávy o tom, jestli to s dětmi zvládnu, nebo jestli budu muset utéct. Nakonec to nebyl ani jeden z těch směrů. Irma šla prostředkem země, mířila přímo na nás, kousek nad Miami. „Go now,“ řekla mi ředitelka školky, jež prožila hurikán Andrew, který v roce 1992 zcela zdevastoval jižní část Floridy. „Už to není jestli, ale jak moc,“ dodala mi se strnulým výrazem. Dva předchozí dny se tvářila, že to je zase jen další panika. Stejně tak jsem se tedy tvářila já. „Tihleti Američané, ti jsou vždycky ze všeho tak vystrašení,“ říkala jsem si s přehledem a neohroženě si kupovala v Home Depotu venkovní květiny, zatímco ostatní nakládali do košů generátory, zápalné louče, grily na uhlí a jeskynní svítilny. Ty kytky jsem pak vynášela do prvního patra našeho domu společně s televizí a jedním kufrem školních uniforem,…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R37
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte