Domácí kosmetika. Q&A. Nejčastěji kladené dotazy.

Co je? Dorazil k nám trend. Zdá se být prospěšný, či aspoň neškodný a perfektní pro všechny, kteří nelitují peněz a námahy na to, co je jim na světě nejmilejší – na sebe. Na své ego, krásu a pokožku.

Proč? Především proto, že koukat na seriály se nedá pořád. Aspoň občas je třeba dělat i něco jiného a momentálně je v módě zabývat se ve zbylém čase domácí výrobou. Domácí kváskový chléb, ručně pletený štucl a kompletní vybavení bytu z palet už všichni mají, takže přišel čas na něco dalšího. A proč ne domácí kosmetika? Současná domácí výroba má ovšem i vyšší cíle. Nabídnout alternativu k současnému systému produkce založenému na zlevňování výroby na úkor kvality a ofenzivním marketingu. Ukázat jinou cestu. Proč ne?

Z čeho? Vycházíme ze zkušeností výrobkyň, protože výrobci do oboru zatím nepronikli. Kosmetika na rozdíl od kosmonautiky genderové rovnosti nepřeje. Ale o tom až někdy příště.

Takže z čeho? Výrobkyně tvrdí, že stačí pár různě mazlavých ingrediencí: kokosový olej, mandlový olej, včelí vosk, esenciální vonné oleje. Na některé produkty není potřeba dokonce ani to – například deodorant se dá údajně pořídit jen s pomocí vody a jedlé sody, jejíž zásaditost vyžene z kůže bakterie.

Jak? Návodů je plný web. I v Česku se už dají koupit sady na domácí výrobu. Ale pozor, na internetu je také spousta rad, jak si vyrobit rtěnku z…

I_obalka_R10
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R10
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1321

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte