Dalajlama a Daniel Herman v Praze
Dalajlama a Daniel Herman v Praze • Autor: Matěj Stránský

Jiří Brady (88), strýc ministra kultury Daniela Hermana, nedostane od prezidenta Zemana státní vyznamenání. Muži, který přežil Terezín i Osvětim a celý život o holokaustu píše a mluví, už sice Hrad oznámil, že bude vyznamenán – ale protože se Daniel Herman proti vůli prezidenta setkal s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou při jeho nedávné návštěvě Prahy, Zeman a jeho lidé Jiřího Bradyho ze seznamu vyškrtli. Splnili tak výhrůžku, kterou podle svých slov ministr od Miloše Zemana dostal.

Filipíny

Končíme s vámi

Filipínský prezident Rodrigo Duterte oznámil, že blízké spojenectví jeho země s USA končí „vojensky, společensky i ekonomicky. Amerika prohrála,“ nechal se slyšet. Ohlásil to v Číně, kde je na zahraniční návštěvě a k níž se snaží Filipíny více přimknout. Američtí diplomaté po Dutertovi žádají „bližší vysvětlení“. Pokud by svá slova Duterte myslel vážně, znamenalo by to velké přeskupení sil (v čínský prospěch) v jednom z nejdůležitějších regionů světa.

Česko

Rozsudek nad Davidem Rathem zrušen

Představitelé pražského vrchního soudu potvrdili, že senát vedený soudcem Pavlem Zelenkou zrušil rozsudek nad Davidem Rathem, odsouzeným k osmi a půl roku za korupci, i nad jeho dosud odsouzenými spolupachateli. Důvody zrušení vrchní soud nesdělil, dá je na vědomí až v písemném zdůvodnění svého rozhodnutí, což může trvat týdny. „Je to zvláštní rozhodnutí,“ komentovala verdikt vrchní státní zástupkyně Lenka…

I_obalka_R43
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R43
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte