Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Respekt • Despekt

RESPEKT - DESPEKT

sipky
sipky • Autor: Respekt

RESPEKT

RESPEKT
respekt • Autor: Respekt

Rychle i příště

Ministryně spravedlnosti Helena Válková slíbila, že její úřad rychle vyřídí odškodnění, které má zaplatit jiné ministryni – Věře Jourové – za neoprávněné věznění před osmi lety. Skeptik namítne, že za nečekanou ochotou je stejná politická příslušnost obou dam (hnutí ANO), zvlášť když z minulosti víme, jak nerad stát odškodnění vyřizuje. Na druhou stranu jde o zavazující krok: očekáváme, že vstřícně se budou úřady chovat i k poškozeným lidem, kteří zrovna členy vlády nejsou.


DESPEKT

despekt
despekt • Autor: Respekt

Jako Rudé právo

Bývalá disidentka a předsedkyně rady Ústavu pro studium totalitních režimů Petruška Šustrová si oblíbila slovník Rudého práva. Rozhodnutí neúspěšného kandidáta na šéfa ÚSTR Adriana Portmanna podat stížnost u soudu ohodnotila slovy: „Vůbec mě to nepřekvapuje u pana Portmanna, o kterém je známo, že tráví dlouhé dny a týdny schůzkami se všemožnými lidmi, kterým říká, že je tím nejlepším kandidátem.“  Ano, tak nějak by to Rudé právo v roce 1985 napsalo: banalitu (scházení se s lidmi) vykreslí přívlastky („všemožní lidé“, „dlouhé dny a týdny“), naznačí tím něco neslušného, a aniž by to víc vysvětlila, vytvoří u publika dojem ohrožení.

 

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte