Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Politika

Jménem zákona, nerušit

Česká policie je skvělá, pokud nechcete pomoci a ochránit

Nové policejní statistiky přinesly potěšující zvěst: rozpočítáme-li počet zdejších zločinů na desítky tisíc obyvatel, patří Česku titul jedné z nejbezpečnějších zemí světa. Čerstvě jmenovaný policejní prezident Petr Lessy s tím ale není spokojen a chce, aby Česká republika byla ještě bezpečnější. Postup, jak to chce udělat, oznámí Lessy za čtrnáct dní. Jestli se ale bude snažit dosavadními metodami, zaplatíme za ten rekord velkou cenu. Už současná skvělá čísla statistiky jsou totiž velmi pravděpodobně vykoupena skutečností, že policie masivně zrazuje smysl své existence napsaný na dveřích každého hlídkového vozu: Pomáhat a chránit.

Nefunguje nám počítač

Josef Jankůj (68) dorazil na policejní služebnu ve Valašském Meziříčí s pocitem, že všechno, co potřebuje, je ochrana a pomoc. Jeho situace byla zoufalá. V domě na kraji malé příhraniční vesnice jej šikanoval, bil a trápil hlady jeho vlastní syn a snacha. K cestě za záchranou se starý muž odhodlal až po měsících váhání a strachu, nicméně nepochodil: „To je rodinná záležitost, to my neděláme,“ odbyli jej ve vrátnici. Jankůj se ale nechtěl vzdát a prosebně postával před okénkem. „Víte co, přijďte zítra, to už tady možná bude vhodný člověk,“ řekla mu služba. Ale druhý den ho zase poslali domů. „Nefunguje počítač, nemůžeme to dnes s vámi sepsat,“

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.