17A_R05_2011_n.jpg
17A_R05_2011_n.jpg

Nové policejní statistiky přinesly potěšující zvěst: rozpočítáme-li počet zdejších zločinů na desítky tisíc obyvatel, patří Česku titul jedné z nejbezpečnějších zemí světa. Čerstvě jmenovaný policejní prezident Petr Lessy s tím ale není spokojen a chce, aby Česká republika byla ještě bezpečnější. Postup, jak to chce udělat, oznámí Lessy za čtrnáct dní. Jestli se ale bude snažit dosavadními metodami, zaplatíme za ten rekord velkou cenu. Už současná skvělá čísla statistiky jsou totiž velmi pravděpodobně vykoupena skutečností, že policie masivně zrazuje smysl své existence napsaný na dveřích každého hlídkového vozu: Pomáhat a chránit.

 

17A_R05_2011_s.jpg
17A_R05_2011_s.jpg
Nefunguje nám počítač

Josef Jankůj (68) dorazil na policejní služebnu ve Valašském Meziříčí s pocitem, že všechno, co potřebuje, je ochrana a pomoc. Jeho situace byla zoufalá. V domě na kraji malé příhraniční vesnice jej šikanoval, bil a trápil hlady jeho vlastní syn a snacha. K cestě za záchranou se starý muž odhodlal až po měsících váhání a strachu, nicméně nepochodil: „To je rodinná záležitost, to my neděláme,“ odbyli jej ve vrátnici. Jankůj se ale nechtěl vzdát a prosebně postával před okénkem. „Víte co, přijďte zítra, to už tady možná bude vhodný člověk,“ řekla mu služba. Ale druhý den ho zase poslali domů. „Nefunguje počítač, nemůžeme to dnes s vámi sepsat,“

2011_obalka_R05
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R05
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte