07_despekt_foto_MZCR_R06_2010_n.jpg
07_despekt_foto_MZCR_R06_2010_n.jpg • Autor: Respekt

07_respekt_foto_jaros_R06_2010_s.jpg
07_respekt_foto_jaros_R06_2010_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT 

Návrat domů

Matka a dcera, které nedávno úřady rozdělily, mají znovu šanci na normální život. Ženu s pětiletou dcerou našli policisté na jedné brněnské skládce v bezdomovecké kolonii. Zanedbaná, nikoli však týraná dcera skončila v dětském domově, zatímco matka šla do vazby a je podezřelá z ohrožování mravní výchovy. Brněnská radnice se rozhodla pomoci: ženě, vystudované zdravotnici, zajistila práci v domově pro seniory, pomohla jí najít i bydlení s tím, že majitel domu počká se splácením nájmu. Žena po léta nežádala o sociální dávky, a nyní má šanci zpětně získat až sto tisíc korun. Je pravděpodobné, že soud svěří péči o dceru znovu její matce.

07_despekt_foto_MZCR_R06_2010_s.jpg
07_despekt_foto_MZCR_R06_2010_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

„Nebezpečný“ hygienik

Nemoc, známá pod názvem tanec svatého Víta, je charakterizována mimovolnými škubavými pohyby. To se zdá být přesné i pro její aktuální projev: hlavní hygienik Michael Vít tak dlouho propagoval očkování proti prasečí chřipce, až se jí sám, pochopitelně neočkovaný, nakazil. Nicméně vzkazuje: nic se neděje – stačí ležet, pít čaj a brát paralen, a dodává: nechám se naočkovat, až se uzdravím. Tedy za situace, kdy mu další nákaza už pravděpodobně nehrozí. Ze své autoritativní pozice tak skvěle reprezentuje a završuje intenzivní debaty, které se nyní točí v poněkud absurdním kruhu: očkování je možná potřebné, ale pravděpodobně zbytečné.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte