Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Trendy

Marihuana pro gurmány

Představte si veletrh věnovaný jediné rostlině. Sedmnáct tisíc návštěvníků sem přijelo jen kvůli ní, policisté v civilu ale po celou dobu dávají dobrý pozor, aby se tu ani na vteřinu neobjevila. Zvláštní? Vítejte ve světě zakázané a čím dál populárnější disciplíny zvané pěstování marihuany.

68A_stransky_R48_2010_n.jpg
68A_stransky_R48_2010_n.jpg

Přijde za deset minut, odskočil si ven,“ usměje se hosteska u stánku s pozoruhodným názvem Ministry of Cannabis (Ministerstvo konopí). Není pochyb, že Giulio Sequi, kterému tahle firma patří, se přidal k hloučku rozesmátých Holanďanů potahujících před vchodem pražského Průmyslového paláce z dýmek a jointů. Holanďanů je tu dnes požehnaně, ale stejně tak potkáte Němce, Poláky, Slováky. První ročník veletrhu Cannafest je ve střední Evropě dosud největší událostí pro milovníky konopí a v návštěvnosti (17 000 lidí) nakonec předstihne dokonce největší podobnou evropskou akci v Barceloně.

68A_stransky_R48_2010_s.jpg
68A_stransky_R48_2010_s.jpg
Mezi stánky s hnojivy, substráty, lampami a stříbrnými boxy, které umožňují pěstovat si konopí třeba v ložnici, korzují návštěvníci a zastavují se u pultů prodejců, kteří nabízejí jen nenápadné papírové obálky se zelenými kuličkami. Semenné banky, jak se firmám nabízejícím marihuanová semínka vznosně říká, patří vesměs ostříleným holandským pěstitelům. Sdílnost není v tomhle oboru pravidlem, takže u některých šlechtitelů novinář neuspěje. „Je to příliš choulostivé,“ krčí rameny zástupkyně jedné z nejstarších šlechtitelských společností Sensi Seeds. Majitel konkurenční Ministry of Cannabis Giulio Sequi, který se právě vrací z čerstvého vzduchu, je ale v lepším rozpoložení. Ochotně se pouští do vyprávění dobrodružného příběhu, jak se navzdory tvrdým zákonům podařilo vybudovat…

2010_obalka_R48
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R48
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Třešňák

redaktor

tresnak
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1995 jich napsal/a 1509
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte