06_R32_des_n.jpg
06_R32_des_n.jpg • Autor: Respekt

06_R32_respekt_s.jpg
06_R32_respekt_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

Nezapomínají na íránské vězně

I přes problémy s policií se před íránským velvyslanectvím v Praze stále scházejí lidé, aby upozornili na situaci v Íránu. Ačkoliv zprávy z Teheránu už zmizely ze stránek deníků, aktivisté tak připomínají osud stovek lidí, kteří byli uvězněni v souvislosti s demonstracemi po červnových prezidentských volbách, a varují před možným mučením uvězněných a před procesy. Aktivisté píší na chodník před ambasádou jména vězňů a neodešli ani poté, co se je pokusila policie vykázat s tím, že jsou podezřelí ze spáchání přestupku. Jedna ze zúčastněných dostala za psaní křídou na chodník dokonce tisícikorunovou pokutu.

06_R32_des_s.jpg
06_R32_des_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

Komunistická omluva

Jako politický obchod nabídl omluvu za minulost předseda komunistů Vojtěch Filip: sociálním demokratům vzkázal, že jeho strana zopakuje omluvu z roku 1989, pokud ČSSD zruší usnesení, které jí zakazuje vládní spolupráci s komunisty. Filipův návrh je cynický, neefektivní a hloupý. Není totiž po chuti ani ČSSD, která nemá důvod se před volbami k případné spolupráci s komunisty hlásit, protože by ji to nepochybně poškodilo v očích nezanedbatelné části voličů. A vyvolal spory i mezi komunisty samotnými, protože někteří z nich by přivítali větší distanci strany od její totalitní předchůdkyně.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte