36_37_tema_R29_2009_n.jpg
36_37_tema_R29_2009_n.jpg • Autor: Respekt

Filmový festival v Karlových Varech si léta buduje pověst kulturní události, která je stejně tak exkluzivní jako lidová. V posledních letech musí šetřit, ale svou přitažlivost neztrácí. Deset filmových dní na začátku léta láká i v časech multiplexů a stahování z internetu stále mladší ročníky diváků.

36_37_tema_R29_2009_s.jpg
36_37_tema_R29_2009_s.jpg • Autor: Respekt
Když se Jan Drábek se zalepenýma očima po ránu vymotá ze stanu, naskytne se mu bizarní obrázek. Na travnatém valu, který obtáčí tartanový ovál atletického stadionu se poklidně pasou tři ovce. „Patří prý dceři správce areálu, ptal jsem se na to v recepci,“ říká pobaveně. Dvaadvacetiletý student Technické univerzity v Liberci přijel na festival s přítelkyní Karolínou. Jejich stan je jedním z šesti stovek, které v posledním týdnu vyrostly na stadionu a přilehlých tribunách. Za poplatek 70 korun na osobu a noc tu mohou mladí návštěvníci využít sprchu a úschovnu zavazadel.

V khaki maskáčích, lněné košili a s pěstěnými dredy splňuje Drábek představu klasického alternativního baťůžkáře. Stovky nemytých filmových fanoušků, polehávajících po parcích nebo v zastřešeném prostoru u východu z Velkého sálu, které zosobňovaly ducha festivalu v polovině devadesátých let, jsou však už dávno minulostí. „Je tu dost holek, do kterých byste v kině bydlení pod stanem neřekli,“ upozorňuje Drábek a balí si na karimatce první…

2009_obalka_R29
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte