Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Nás se to netýká

V případu Vítkov selhávají politici i policie

Policii se dosud nepodařilo vyřešit tři měsíce starý případ pokusu o devítinásobnou vraždu, jehož obětí je jedno nadosmrti zmrzačené dítě. Přitom je dost možné, že vrah nebo vrazi jsou rozhodnuti vraždit dál. A pokud ne oni, někdo podobný atak jistě zopakuje. Přesto v Česku tato policejní neschopnost nikoho moc nevzrušuje, nikdo nevolá policii a její šéfy k odpovědnosti. Důvod? Většina lidí se domnívá, že vítkovský vražedný útok se „nás“ netýká. Oběti jsou Romové, a u těch se v Česku už nějakou dobu předpokládá, že prostě s nějakým hořícím stropem nad hlavou musejí počítat a že si to možná i tak trochu zaslouží.

Lichvářům na stopě
Z formálního hlediska lze jen stěží policejnímu vyšetřování vítkovského útoku něco vytknout. Policie na případ nasadila desítky lidí, vyslechla stovky svědků, prověřila tisíce informací. I senzibila si přizvala. Politici poskytovali vyšetřování na začátku podporu takového kalibru, že se o tom může třeba protikorupčním jednotkám jen zdát. Výsledek se však ani po třech měsících nedostavil. Proč?

Policie má dvě varianty vražedného útoku. Rasismus, anebo výstraha lichvářů dlužníkům. V prvním případě existují dvě alternativy. Šlo o nepromyšlenou akci rozkurážených násilníků z okolí. Věděli, kdo v domě bydlí, a ve Vítkově a přilehlých obcích – kde, jak říká vítkovský starosta, se všichni znají –…

2009_obalka_R29
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte