2008-1566-mobr-65AR292008m.jpg
2008–1566-mobr-65AR292008m.jpg • Autor: Respekt

2008-1566-vobr-65AR292008.jpg
Fotografie: Může se vám to zdát jednotvárné. – Autor: archiv autora • Autor: Respekt

Je mi 34 let a pracuji jako prodavačka v tabáku v Ivančicích. Je pondělí a vstávám v 5.30, jdu do koupelny, umyji se, pak obleču a jdu na snídani. Dávám si čaj a chléb s máslem a šunkou. Nemusím mít žádný budík ani mobil, jsem na tento čas již naučená. Jsem svobodná a bydlím s babičkou a dědou v rodinném domku, proto vstáváme společně. Ráno trochu pokecáme a domluvíme se co a jak (spíše kdo co nakoupí), a poté odcházím.

Do práce chodím pěšky, projdu dvě ulice a most přes řeku Jihlavu a podél hlavní silnice za chvíli přicházím na centrální náměstí. Odemykám trafiku s cigaretami, novinami, alkoholem, cukrovinkami, blahopřáními a kopírkou. Mám tu kde co. Otvírám vchodové dveře a jdu do kanceláře vedoucího, kde vyfasuji z trezoru kasičku s hotovostí. Odemykám obchod. Jdu vyzvednout do bedny dnešní noviny a časopisy, které roztřídím na pult, a jen papírově vypíši remitendu. Před obchod vytáhnu reklamní ceduli a mám otevřeno.

Jde to

Je sedm hodin. Začínají se courat první lidé, kteří jdou k doktorům do místní nemocnice. Ponejvíce chtějí noviny a cigarety. Občas přijde žáček ještě před školou si něco zkopírovat. Protože je pondělí, tak musím telefonicky doobjednat ve velkoobchodě zboží. Seznam mám již připravený, ještě poslední kontrola, dopisuji pár maličkostí a volám. Na druhé straně telefonu se ozývá příjemný ženský hlas, domlouváme se na zboží a hovor končíme. Zákazníci se…

200829-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 55 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200829-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 55 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte