2008-959-mobr-18-trendyn.jpg
2008–959-mobr-18-trendyn.jpg • Autor: Respekt

2008-959-vobr-18-trendy.jpg
Autor fotografie: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

Co to je „matka latte macchiato“? Jitka to dokáže vysvětlit jistě lépe než marketingoví manažeři, kteří si v německé pobočce nadnárodního kolosu Procter & Gamble toto označení vymysleli. Jitka si právě odstavila kočárek v kavárně a nese si ke stolku kelímek s kafem latté. Jitka k téhle skupině patří.

Matky malých dětí, které se scházejí v kavárnách a tam štěbetají u kávy s mlékem, jsou pro zadavatele reklamy ideální cíl. Tak zaprvé doporučují konkrétní výrobky, dokonce konkrétní značky; zpravidla neřeknou, že kupují papírové pleny, ale hned také dodají, jestli Pampers nebo Kleenex. Zadruhé svým doporučením vzájemně věří, protože nikdo přece neudělá pro své dítě něco špatného. A pak je tu ještě jedna věc. Podle spotřebitelských analýz je doba od šestého měsíce těhotenství do roku a půl prvního dítěte vůbec nejdražším obdobím v životě. Kdy jindy totiž kupovat větší byt, bezpečnější auto, lepší pojistky a dražší potraviny než v době, kdy jsme citově labilní?

„Sejdeme se okolo půl jedenácté v Crocodille na Dejvické,“ říká mi do telefonu Jitka a než zavěsí, tak mi nahrubo popíše cestu, takže to najít není problém. „Je to tu docela dobrý, ne?“ zahlaholí Jitka a rychle dodává: „My sedáváme tamhle v rohu. Na rozdíl od McDonald‘s tu jsou polstrovaná sedadla, takže tu můžeš sedět déle, a taky tu můžeš zaparkovat kočárek a…

200818-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 52 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200818-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 52 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte