2008-864-mobr-65AR162008n.jpg
2008–864-mobr-65AR162008n.jpg • Autor: Respekt

2008-864-vobr-65AR162008.jpg
Fotografie: Snad něco uvidím doma v Česku… – Autor: Archiv autora • Autor: Respekt

Na Evropském filmovém trhu v Berlíně jsem byla letos pracovně již pošesté. Je to jeden z největších veletrhů v Evropě, kde se prodávají, kupují a propagují filmy z celého světa. Je to méně slavná strana prestižního Berlinale – filmové hvězdy na červeném koberci byste tam hledali marně. Spíše se podobá včelímu úlu, kde se pilně obchoduje a přitom se ještě šíří důležité informace ze zákulisí filmového světa. Moje práce je propagovat českou kinematografii a filmový průmysl prostřednictvím českého stánku, který se na tomto filmovém trhu nachází.

Letos máme já a moje kolegyně kliku: náš hotel je hned za budovou, kde se trh odehrává. Zato snídaně je mizerná. Mně to nevadí. Na pokoji mám varnou konvici a ranní čaj si ráda vypiju v klidu. V Berlíně je každá minuta soukromí vzácná. Jakmile opustím hotel, patřím veřejnosti. S tímhle pocitem mířím ráno na trh, což bude moje pracoviště během následujících devíti dní. Do obrovské neorenesanční budovy se spolu se mnou tlačí i davy filmových profesionálů: během prvního víkendu hlásilo vedení trhu každý den kolem 12 000 návštěvníků.

Po prvních deseti minutách máme všichni pocit, že to uvnitř dlouho nevydržíme: vzduch je špatný a mně se zdá, že tu musí být tak 30 stupňů. Podaří se mi odolat únikovému reflexu a pokračuji dál. Na cestě k českému stánku potkávám nejen různé zahraniční kolegy (kterým se snažím v rychlosti říct, kdy a kde se koná…

200816-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200816-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte