2007-727-mobr-23A.gif
2007–727-mobr-23A.gif • Autor: Respekt

2007-727-vobr-23A.jpg
Fotografie: Musím sledovat, o co má publikum Semaforu zájem – vždyť je to můj podnik. – Autor: Tomki Němec • Autor: Respekt

Semaforská opera Dobře placená procházka v neděli vstoupila na prkna Národního divadla. Miloš Forman spolu s ní oživuje fragmenty Suchého nejméně úspěšné inscenace a dobře se baví na zkouškách současného Semaforu. Jeho majitel Jiří Suchý (1931) je odhodlán skončit s „divadlem malých forem“: publikum prý stojí jen o ty velké.

Hodně lidí vás vnímá jen jako autora písniček, ale Miloš Forman teď režíruje v Národním vaši hru. Je to pro vás satisfakce jako pro autora?

Ale jistě. Už jsem si zvykl, že tahle stránka toho, co dělám, je opomíjená, nebo přinejmenším dolehne jen k úzké části semaforského publika. Dělím naše příznivce na divadelní a nedivadelní. Těch divadelních je z pochopitelných důvodů méně. A ti nedivadelní mě na ulici občas zastavují a říkají – my jsme vaši fandové, dodnes si zpíváme vaše písničky, Škrholu a Pramínek vlasů! Řeknu vám, z toho bych se někdy picnul. Člověk tady dělá osmačtyřicet let divadlo a naši „fandové“ o tom jakoby nevědí. Naštěstí fandové bez uvozovek vědí.

Příběhy vašich her jsou plné podivných postav: v „Takové ztrátě krve“ se jedna z nich odhalí jako panák vycpaný slámou, v Procházce posunuje děj listonoš, a tak by se dalo pokračovat k „Poslední štaci“ nebo „Skleněnému prknu“. Kde se tahle, řekněme psychedeličtější, linie ve vašem psaní vzala?

200717-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200717-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte