0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Ekonomika18. 2. 20063 minuty

Třikrát na okraj

Expremiérovi Zemanovi vychází další kniha a zase to má být terno. Té poslední se prodalo 130 tisíc kusů a Zeman měl inkasovat dva a půl milionu. Recept na úspěch? Samozřejmě známé jméno a pak také nechutnosti všeho druhu na hranici pomluv.

Fotografie: Tak na kolik procentních bodů to dnes vidíš, drahá? Foto archiv rodiny • Autor: Respekt
Fotografie: Tak na kolik procentních bodů to dnes vidíš, drahá? Foto archiv rodiny
Fotografie: Tak na kolik procentních bodů to dnes vidíš, drahá? Foto archiv rodiny • Autor: Respekt

Expremiérovi Zemanovi vychází další kniha a zase to má být terno. Té poslední se prodalo 130 tisíc kusů a Zeman měl inkasovat dva a půl milionu. Recept na úspěch? Samozřejmě známé jméno a pak také nechutnosti všeho druhu na hranici pomluv. Tohle „zboží“ se ostatně dobře prodává i v novinách. Bulvár to dělá běžně, seriózní noviny mají obvykle zábrany. Ty ale padají ve chvíli, kdy lze citovat známého politika. Zeman se tak stal skutečně dobrým zbožím. Muž, v jehož kanceláři vznikal legendární estébácký pamflet proti Petře Buzkové Olovo, díky tomu nepotřebuje žádnou reklamu. Mladá fronta či Lidové noviny mu ji svými popisnými články a senzačními citacemi knihy obstarají. Ale nejde jen o knihu: Zeman je natolik dobrým zbožím, že jej deníky hledí využít i v častých rozhovorech. Moc práce to nedá – stačí nastavit mikrofon, zmáčknout knoflík a zemanovský stroj na špínu spustí. Jedna se dá do titulku a vyšší prodej je zaručen. Vrcholem byl poslední rozhovor v Lidových novinách, které roztržitému Zemanovi dokonce napovídaly, kdo ti „vyžírkové“ vlastně jsou.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Česko má nový problém – černé skládky odpadu z ciziny. Jde o dobrý příklad toho, jak se kříží ekologie a dnešní pojetí ekonomie. Vzato přísně ekonomicky: cizí odpad je zboží jako každé jiné, a pokud by jej bylo možné normálně prodat do české spalovny, motivace riskovat s černou skládkou…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc