Nenašli jste, co hledáte?
Napište na [email protected]
Zatímco Spojené státy řeší statisíce nelegálních přistěhovalců demonstrujících v ulicích amerických měst, ve zpravodajských agenturách se zjevují a zase z nich tiše mizí zprávy o afrických nelegálních přistěhovalcách pokoušejících se proniknout do Evropy.
Čínská hvězda internetu se jmenuje Baidu.com. Firma je kótována na americké burze a v prvním čtvrtletí letošního roku zaznamenala strmý nárůst příjmů.
Většinová vláda za cenu účasti populistů a nacionalistů. Polsko k této variantě dospělo půl roku po volbách, ale na rozdíl od Rakouska před šesti lety touto cestou nemíří k modernizaci.
Strategicky velmi důležitá Střední Asie je svět sám pro sebe. Nenechme se splést obrovskou plochou: tamní metropole mají k sobě blíž než ty evropské, navíc se umí domluvit jedním jazykem – ruštinou
CIA bude mít nového šéfa. Zajistí objektivní pohled na svět generál zvyklý poslouchat velení? O tom musí Michael Hayden přesvědčit americké senátory.
„Ratko Mladić je úplně sám, a je tedy jen technická otázka, kdy bude odhaleno místo, na kterém se skrývá.“ Tak okomentoval srbský premiér Vojislav Koštunica fakt, že Srbsko opět (už pošesté) nesplnilo lhůtu Evropské unie pro zatčení bývalého velitele armády bosenských Srbů.
Nejlepší výstavy tohoto týdne.
Bylo jedenáct hodin večer a Jiřina si zavolala do centra Prahy taxík firmy Profi. Přijel včas, ale vnitřek vozu byl bohatě vyzdoben prospekty pražských nevěstinců.
To nejlepší z televizního programu pro tento týden.
To nejlepší z hudby pro tento týden.
To nejlepší z filmů pro tento týden.
To nejlepší z knih pro tento týden.
V Paříži, New Yorku nebo Madridu se jeho fotografie prodávají po tisíci eurech za kus, kyjovského solitéra Miroslava Tichého to ale moc nezajímá.
São Paulo je obojaké město. Obojživelné. Vždycky se za jedním pohledem skrývá další možnost. Tenhle dojem ve mně přetrvává od první cesty taxíkem z letiště až dosud.
České divadlo dlouho trápil nedostatek mladých režisérských osobností, v posledních pěti letech se ale objevily minimálně tři, které konzervativnější českou scénu oživují.
Představme si starého čínského učence, jenž hrstce amerických studentů v Poughkeepsie na řece Hudson vykládá novodobou historii střední Evropy na základě srovnávacích studií berlínských a pražských policejních sborů.
August Brömse byl vrstevník Švabinského a skvělý pražský umělec, přesto se na něj zapomnělo. Mluvil totiž německy.
Každý člověk má nějaké zážitky, o kterých nemluví. Každému trvá, než je o svých největších traumatech schopen vůbec někomu říct.
Mají jednoho z nejlepších baskytaristů rockové historie. Kytaristu, který chrlí nápady takovým tempem, že za půl roku stihne bokem vydat šest sólových alb.
Průměrného Evropana možná poněkud šokuje zjištění, že v současnosti je z dvaceti nejlepších světových univerzit 17 ve Spojených státech a jenom dvě v Evropě.
V čem spočívá obrovský úspěch amerických univerzit?
K volbám se má chodit. Nabídka je ovšem žalostná a strany nedbají na formulaci a obhajobu programových zásad, stačí jim fráze. Leckteré kandidáty při snaze o úspěch zachvacuje sociální cítění a zelenání se nevyhýbá ani straně, od níž jsme před časem slýchali, že účelem stromu je hromada prken.
Autor Letopisů Narnie spisovatel C. S. Lewis hovoří o ďáblově smlouvě jako o činu, kdy někoho donutíme, aby nám sloužil – a on nejprve poslušně plní naše rozkazy, ale nakonec nás zničí. Existují obavy, že současná civilizace uzavřela takovou smlouvu s ropou.
Jistota státem financovaného sociálního systému v Evropě pomalu, ale jistě mizí. Trendem je, ať se občan o klidné a důstojné užívání svého stáří postará sám. Rozhodně ale ne všude.
Co mají pumpy společného s volbami? Nic víc a nic míň než to, že cena benzinu ve Spojených státech překonala magickou hranici tří dolarů za galon (zhruba 17,50 Kč za litr). V Česku to může znít jako cena snů, v Americe je to však vnímáno téměř jako útok na základní právo obyvatel jezdit levně autem.
Až si zase bude někdo naříkat, že letos je všechno horší než před rokem, měl by si přečíst deset let starý Respekt. Při nahlédnutí do článku Punk bude brzy mrtvý by si musel říct, že se společnost vydala sedmimílovými kroky k západní civilizaci.
Justiční stráž má práce nad hlavu, pečlivě kontroluje každého z třicítky advokátů, přicházejících do jednací síně Vrchního soudu v Praze, kde se právě schyluje k další rundě v procesu se zločinnou skupinou, které policie a média přiřkla podle jedné z výrazných postav jméno Berdychův gang.
Po 12 letech soudních tahanic mi vydali v restituci část tatínkovy firmy. Druhou část mi nabídli k odprodeji, ale po dalších dvou letech vyřizování ministerstvo moji nabídku zamítlo a v dražbě prodalo jinému zájemci za míň peněz, než jsem nabízela já.
V poslední době o tom Kristina přemýšlí častěji. Snad by to bylo hezké. Snad by to skutečně bylo tak, jak všichni říkají: Skvělé. Naprosto mimořádné. Úplně jiná dimenze.
Těhotenství je prý nejkrásnější období v životě. Občas mě napadne, že tohle musel říct chlap.
Napíšete-li do českého vyhledávače jméno Petr Czasch, nabídne náš největší mediální archiv 515 odkazů na články a pořady. Ve všech jde o jednoho člověka.
Svou příští „vládu talentů“ představil Jiří Paroubek opravdu s velkým talentem pro trapnost. Na udivenou poznámku, proč se v houfu mužů objevuje jen jedna žena, premiér odpověděl: „Řekněme si to otevřeně, že na úrovni osobností, které jsem tady představil, vhodnou náhradu mezi ženami nevidím.“
Soudní proces s Berdychovým gangem se odehrává před prázdnými lavicemi. Přijatý kód pro proces podle jména jednoho z hlavních gangsterů – Berdychův gang – vyvolává dojem, že jde jen o běžné objasnění zločinů kriminálního podsvětí.
Bush chce zavřít Guantánamo, není ale jasné, kam uklidí jeho obyvatele. Čínská vláda touží po svých Ujgurech. Ne po těch, kteří žijí v Číně, vyznávají islám a lpěním na své kulturní identitě dělají problémy ústřední vládě v Pekingu.
Může se to stát každému a rozhodně to není příjemné: případ zmlácené členky Strany zelených ukázal, jak snadné je dostat se do křížku s policií a skončit pod ranami obušků.
Přežila rok 2000, ale na jak dlouho? Řeč není o ohrožených druzích typu ledního medvěda, nýbrž o klasické telefonní lince.
Ve výkladních skříních knihkupectví se objevilo několik knih sepsaných nejznámějšími politiky země.