Reklama
 
v18.gif

2003/18

Koupit vydání
v17.gif Vydání 20.–27. 4. 2003 v19.gif Vydání 4.–11. 5. 2003
Komentáře
Irácká spojka v Londýně Teodor Marjanovič Rychetského tvrdá ruka Tomáš Němeček Vyhráli jste, odejděte Zbyněk Petráček Jestřáb hraje vabank Kateřina Šafaříková Ve hvězdách Ladislav Nagy Čínský syndrom Termínem „čínský syndrom“ se mezi jadernými fyziky označuje nukleární havárie nejvyššího stupně, totiž tavení samotného reaktoru. K přesně takové havárii došlo 26. dubna 1986 v ukrajinském Černobylu. Černobylská tragédie měla dalekosáhlé důsledky a předznamenala kolaps celého sovětského režimu. Po sedmnácti letech jsme svědky podobného syndromu, tentokrát v Číně samotné.
Kultura
Mimochodem Viktor Šlajchrt Kněz, který se chvěje Tomáš Weiss Když přišly bledé tváře Hana Ulmanová Co zdobilo synagogy Petra Švehlová Ve válečném stavu Josef Chuchma Vousy si nechám, soudruhu Adam Drda
Diskuse
Tuneláři jazyka Ivan Brezina Kdo neslaví, nežije Peter Ludlow
Civilizace
Nenakažte se panikou Robert Pytlík Kaleidoskop Lukáš Čermák Okouzleni Livingstonem Lucie Dorůžková
Rozhovory
Jsem rád, že nejsem ministr financí Tomáš Němeček
Téma
Vítejte v NDR Teodor Marjanovič Německo, třetí největší ekonomika planety, má potíže. V zemi roste nezaměstnanost, hospodářství ztrácí výkon a pokusy obrátit klesající křivky správným směrem krachují. Také východ je dvanáct a půl let po svém připojení ke spolkové republice na hony vzdálený „kvetoucí krajině“, slibované kdysi kancléřem a hlavním režisérem sjednocení Helmutem Kohlem. Německo marně hledá bezbolestné způsoby, jak obyvatele tamějších krajů – dnes zaplavených dotacemi a prošpikovaných infokabely, dálnicemi a všemožnou představitelnou „infrastrukturou“ – přimět k tomu, aby se o sebe postarali bez pomoci státu. Proč každý pátý z nich sedí bez práce doma na dávkách? Chvění v evropské mocnosti může zatřást i sousedním Českem.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte