Pondělí - Kontroverzní německá režisérka Leni Riefenstahlová, která tvořila propagační filmy na objednávku nacistického režimu, hodlá ve svých sto letech představit nový film o podvodním světě Indického oceánu. Snímek bude mít premiéru o jejím jubileu 22. srpna. Pětačtyřicetiminutový film je výsledkem více než dvou tisíc podvodních sestupů, které podnikla v letech 1974 až 2000. Riefenstahlová je dodnes terčem kritiky za to, že se podepsala jako autorka pod propagační filmy zasvěcené norimberským sjezdům Hitlerovy strany NSDAP, wehrmachtu a nacisty zneužitým olympijským hrám 1936 v Berlíně. Po válce byla několikrát souzena.

Pondělí - Představitelé slovenské armády a ministerstva obrany oznámili, že se slovenští branci možná už příští rok dočkají zkrácení základní vojenské služby z nynějších devíti na šest měsíců. Zkrácení služby souvisí s rostoucím tempem přijímání profesionálních poddůstojníků i na funkce, které dosud zastávali povolanci. V současnosti má slovenská armáda na třicet tisíc mužů. Profesionalizace by měla dosáhnout v roce 2006.

Úterý - Estonský premiér Mart Laar podal demisi. Záměr odejít z úřadu premiéra ohlásil už v prosinci a zdůvodnil ho rozpory mezi stranami tříčlenné vládní koalice. Ty podle něj ohrožují hlavní zahraničněpolitické cíle Tallinnu, jimiž jsou vstup do Evropské unie a NATO. Jádrem rozkolu byl postup Estonské reformní strany, která napřed navázala spolupráci s jednou opoziční…

03.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 36 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

03.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 36 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte