Dienstbier komisařem? Proč ne

Ke komentáři Zbyňka Petráčka Dienstbier komisařem (Respekt č. 15/2002): Pan Dienstbier je osobou typickou pro dobu po roce 1989 – Havlův přítel, který dostal svůj post. Kupodivu si nevedl špatně a není ani hlupák. Budiž ale taky řečeno, že tehdy nemusel řešit skutečné problémy. Krize na Balkáně je složitá a je mu jen ke cti, že se nesnížil k černobílému obrazu, jaký kreslili hloupí novináři. Teď komisařem? Proč ne, není lepší ani horší než jiní. Jinak se neuživí – musí být politikem a doma to nepůjde. Udělovat rady z koženého křesla klimatizovaného hotelového pokoje lidem čelícím hladomoru či genocidě je dobrý džob, není-liž tak? Třeba budeme překvapeni, že to myslí vážně a bude měřit všem stejně… Já vím, to by se tam dlouho neohřál.

Pavel Góra, Olšany u Prostějova

Tak drazí tlumočníci nejsou

Ráda bych uvedla na pravou míru několik nepřesností v jinak záslužném článku Ondřeje Kundry Neslyšíte, odejděte (Respekt č. 14/2002). Odměna tlumočníka pro neslyšícího člověka totiž není několik set korun za hodinu, jak se v článku píše, nýbrž korun devadesát. Škola dostává na neslyšícího žáka vyšší normativ (jako na jakéhokoli jiného žáka s postižením), takže prostředky na úhradu tlumočníků by zde byly – nikoli ovšem na celou výuku, ale jen na některé…

16.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

16.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte