„Půvabná Petra Buzková (ČSSD) konečně tak, jak ji touží vidět statisíce českých mužů!“ uvádí sérii lechtivých fotografií nejoblíbenější české političky, pokoutně pořízených na chorvatské pláži, deník Super. Bulvár řízený někdejšími pilíři stalinské propagandy, politicky blízký ODS a podporovaný reklamou na Nově tak překročil tabu, které není zvykem v západních demokraciích překračovat. Máloco lépe demaskuje pokleslou chlapáckost naší společnosti. Odhalená ženská těla jsou vidět za výlohou každé trafiky, modelky ale vstupují před objektiv vědomě. Petra Buzková se fotit nechtěla, přesto byla vyfotografována, a právě proto jsou takové obrázky senzací. A když si jejich autoři, vydavatelé i diváci chtějí sami před sebou tak trapné šmíráctví omluvit, vysvětlují to s dokonalým pokrytectvím: politička si za to může sama, neměla se opalovat bez šatů. Takový názor zazněl i ve zcela seriózních médiích. Tedy ne muži, ale ženy, které se i nevědomě stanou objektem jejich zájmu, mohou za mužské poklesky. Vzbuzovat ve druhém bezdůvodně pocit viny patří k vyzkoušeným způsobům, jak ho ovládnout.Političku může jímat beznaděj. I kdyby přinášela sebezajímavější názory, zůstanou ve stínu jejího těla. Není to ale její chyba, je to chyba společnosti.

35.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

35.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte