Spojení žena a internet má zatím stejný smysl jako žena a počítač,automobil, technika - tedy žádný. Podle mínění Čechů patří ženy k plotně,k dětem, a pokud se chtějí realizovat mimo rodinu, své výsostné území, ať stojí za muži, pomáhají jim jako sekretářky nebo úřednice. Ale také v České republice se na Síti, někdejší doméně mladých, vzdělaných mužů, objevuje stále více žen: podle posledních průzkumů tvoří téměř polovinu těch, kteří internet pravidelně užívají.

Virtuální obraz ženy

V Rakousku pořádají ženské organizace kurzy pro matky,které se po mateřské dovolené rozhodly vrátit do práce - učí je práci s počítačem a internetem. Zvyšují tak jejich kvalifikaci, a tedy šanci získat odpovídající pozici na pracovním trhu. Poskytují jim také nutný právní servis, a ač se to Čechům může zdát neuvěřitelné, rakouské ženy pomocí internetu už i podnikají. České ženské organizace se na Síti sice prezentují, ale úroveň stránek a hlavně jejich aktualizace je mizivá. Zatímco se obecně internet chápe jako platforma, na které se mohou menšiny sdružovat a organizovat, české ženské organizace v něm zřejmě vidí jen pohodlnější formu nástěnky. Internetové časopisy (e-ziny) proklamativně určené ženám (zena-in.cz nebo dama.cz) se od tištěných periodik odlišují pouze tím, že využívají interaktivnosti internetu a organizují diskusní skupiny, chaty nebo debaty k článkům. Přinášejí stejné informace a návody, jak muže svést, udržet si jej a zároveň být krásná, okouzlující…

01.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

01.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte