Použili jste špatné slovo

Chtěl bych se jenom pozastavit nad jedním výrazem, který jste použili v článku Opice v punčochách (Respekt č. 50/2000). V předposledním odstavci druhého sloupce se píše: „Chybělo málo,aby se dehydrovaní a přehřátí ptáci doslova upekli.“ Tím se zřejmě myslí, že ptáci trpěli nedostatkem vody.V tom případě by bylo na místě spíše slovo „dehrydratovaní“. Takhle to vypadá, že z ptáků byla nějakým způsobem vyhnána mytologická příšera hydra, ale to se zřejmě nestalo.

Jiří Rozkovec, Liberec

EU mlátí prázdnou slámu

V článku Pád německých tabu (Respekt č. 49/2000) se autor zmiňuje,jak ředitel Deutsche Post chladně zavelel k odklonu přepravy pošty po železnici na auta a letadla. Z toho plyne, že propagované úsilí o trvalé zlepšení životního prostředí v EU nebere většina vrcholných manažerů vážně.Již tak přeplněné silnice v Německu zahltí další poštovní kamiony.Chyba bude asi i v privatizovaných německých drahách Deutsche Bahn AG. Neustálé rušení regionálních tratí a železničních stanic v prostoru bývalé NDR přepravě pošty jistě též nepřeje. Naproti tomu se díky rekonstrukci hlavních tratí, po nichž jezdí přímé vlaky, zkracují časové vzdálenosti mezi velkými centry,tudíž nechápu v článku zmiňovaný argument o devítinásobné překládce poštovních balíků. Pakliže vlády zemí EU nebudou…

52.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

52.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte