Telekomunikační zlodějny se lze snadno zbavit

Překvapilo mne, že když pan Švehla v závěru článku Zlodějský roaming (Respekt č. 31/2005) vypočítává tři varianty, jak se bude očividná roamingová zlodějna vyvíjet, nezmiňuje VoIP (Voice over IP), neboli laicky telefonování přes internet. Dnes je možné volat přes internet zdarma po celém světě, voláte-li do stejné sítě. Potřebujete-li volat z počítače na pevnou linku, pohybují se ceny většinou do cca 1 koruny za minutu (do Německa, V. Británie, USA okolo 60 haléřů, do ČR okolo 70 haléřů). Ceny jsou samozřejmě stejné, ať voláte odkudkoliv. Už existují řešení, při kterých nepotřebujete mít vůbec zapnutý počítač. Jednotlivci a malé i střední firmy začínají VoIP masivně používat. Koneckonců ani já nejsem výjimka. Manažeři telekomunikačních firem si neví rady. Například Vodafone chce prý v Německu VoIP od příštího roku na svých linkách blokovat. Trochu to připomíná historická antipokroková hnutí.

Martin Schlemmer, Praha

Reklama není démon

Jsem rád, že jste se podívali do reklamní branže (Recepty pro zdraví a štíhlou linii, Respekt č. 28/2005). A to i přesto, že jste tak, dle mého názoru, učinili s poněkud militantním nádechem. Označit šmahem reklamy za agresivní, klamavé a v kontextu článku za příčinu nadváhy a obezity české populace je…

v33.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 62 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 62 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte