Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Třetí vzadu

Tvrdé prohlášení amerického ministerstva zahraničních věcí, demarše Velké Británie jménem Evropské unie, rezoluce Evropského parlamentu, ostrý protest helsinské komise amerického Kongresu a několik slov prezidentů Kwasniewského a Havla - to je stručný seznam mezinárodních reakcí na první období, ve kterém se slovenský premiér z pověření vlády ujal některých pravomocí hlavy státu. Vladimír Mečiar rozhodl o opětovném zrušení referenda, jež vyhlásil prezident Kováč na 19. dubna, dále vyhlásil amnestii pro ty, kteří zmařili referendum loni v květnu (jde o ministra vnitra Gustáva Krajčiho), a pro ty, kteří unesli prezidentova syna Kováče mladšího v srpnu 1995 (podezřelá je Slovenská informační služba).

Diplomatický úklid před volbami

Ze strany Západu to tentokrát nebyly reakce formální: podle washingtonského ministerstva zahraničí jde o „další závažný odklon od principu právního státu a ústavní vlády“, který je „výzvou k pokračujícímu zneužívání zákonů a ústavy těmi, kdo tvrdí, že slouží národním zájmům (svého státu)“. EU podotkla, že „tyto kroky nejsou dobrým příspěvkem k úsilí Slovenska připravit se na členství v Evropské unii“, a poslanci Evropského parlamentu dodali, že jsou „hluboce znepokojeni koncentrací moci v rukou premiéra, který ukazuje stále totalitárnější postoje“. „Nemohu skrývat své znepokojení,“ řekl k praktikám Mečiarovy vlády i polský prezident Aleksander Kwasniewski. Nejmírnější byl nakonec prezident Václav Havel, který pouze…

12.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

12.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte