Smráká se nejen nad profesory

Petr Holub se ve svém příspěvku Soumrak profesorů (Respekt č. 46/97) zmínil okrajově také o mně a o výsledcích mé vědecké práce. Cítím proto potřebu zaujmout k názorům, jež publikoval, stanovisko.

Holub píše: „Když například šéf Institutu sociálních (správně sociologických, pozn. M. P.) studií Karlovy univerzity Martin Potůček vydá v Česku knihu ‚Nejen trh‘, sotva to něco vypovídá o kvalitě jeho znalostí a práce, protože výrobní náklady zaplatil z grantu od komise, ve které byl sám členem.“ Takže: to, že někomu vyjde knížka, ještě vůbec nemusí znamenat, že je dobrý vědec. Souhlasím. Myslím ale, že vůbec nejdůležitější je, o čem ta knížka je, jaké nové poznatky přináší. Troufám si tvrdit, že ta moje se - u nás vůbec poprvé - zabývá systematicky rolí trhu, státu a občanského (neziskového) sektoru v proměnách české společnosti po listopadu 1989. Zatím jsem se setkal pouze s pozitivními recenzemi, i od studentů ekonomie, kteří po její prezentaci na diskusním večeru České společnosti pro politické vědy prohlásili, že jim otevřela úplně nové obzory… Kdyby její vydání nepodpořila Grantová agentura ČR v rámci tzv. edičních projektů, vyšla by stejně, ale její cena by byla o 30 korun vyšší. Pro úplnost dodávám, že v době, kdy Grantová agentura rozhodovala o přidělení tohoto edičního grantu, nebyl jsem již členem žádného z jejích orgánů.

Petr…

01.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

01.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte