Rychlá rota z Radia Kiss

20.000 korun za šest krátkých slov

„Mohli by se podle vás stát politiky Chip a Dale z Rychlé roty?“ Tak se ptal minulý týden moderátor ranního vysílání Radia Kiss 98. „Myslím, že ano,“ zněla vzápětí telefonická odpověď prvního posluchače. A hned po něm volali další. „Určitě, mohli by třeba dělat Havlovi poradce.“ „Ano, jsou rychlí, pohotoví a spoléhají se hlavně sami na sebe.“ „Děti by z nich měly rozhodně větší radost jak z Klause."Podobné ankety spolu se stále opakovanou frází Právě jsem přeladil na Radio Kiss 98 patří dnes neodmyslitelně k image stanice, která se chce co nejdřív stát "nejposlouchanější v Praze“.

Popularita stoupá

Radio Kiss začalo vysílat jako osmnáctá rozhlasová stanice na krátkých vlnách druhého října 1992. Stanice sama sebe charakterizuje jako „energická“, s velkým důrazem na „posluchačské soutěže jak v éteru, tak mimo něj“.V rádiu pracuje 21 zaměstnanců, z toho jsou čtyři moderátoři a dva programoví manažeři. Ředitelem je Ir Peter Norton, Kiss totiž patří společnosti Radio Bohemia, s r.o., v níž má největší podíl (65%) irská společnost Radio Investments. Ta vlastní i další rozhlasovou stanici Classic Hits v Dublinu.Z celkové sumy třiceti miliónů korun vložených do pražského podniku stála „zaváděcí reklama“ čtyři milióny. Vysílací licence platí do konce roku 1995 a podle majitelů Kiss 98 se náklady vrátí ještě letos. Popularita stanice mezi inzerenty a posluchači prý totiž prudce stoupá…

10.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

10.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte