Reklama
 
v27.jpg

1991/27

Koupit vydání
v26.jpg Vydání 1.–8. 7. 1991 v28.jpg Vydání 15.–22. 7. 1991
Civilizace
Mezi námi konzumenty Bohuslav Blažek Co všechno dobrého nám odepřeli, čemu jsme se vyhnuli sami - za posledních čtyřicet let i dříve. Pamětníci, kritičtí duchové i exulanti, pomozte nám identifikovat bílá místa naší kultury i civilizace.
Kultura
Bravo, AVU! Milena Sršňová Praha pulsuje mocným kulturním životem. Tento fakt platí už delší dobu a je nejlepší odpovědí na nářky a zdvižené prsty ochranářů kultury. Památky a restituce Milena Sršňová Vracíme se k problematice restitucí památek.
Komentáře
Krakovská konference Martin Weiss Na cestě při našem přibližování k Západu jsou důležité dva prvky: vůle a důvěryhodnost. Přidružením k Severoatlantickému shromáždění dal náš parlament jednoznačně najevo dobrou vůli. Srbský klíč k míru Petr Kypr Odvážím se tvrdit, že v Srbsku probíhá jedna z nejmasívnějších indoktrinací ze všech evropských zemí. Konec Varšavského paktu Dimitrij Běloševský Zánik Varšavské smlouvy, situovaný symbolicky do Prahy, znamená nepochybně začátek kvalitativně nových vztahů mezi státy střední a východní Evropy. Rukojmí čs.konverze Zbyněk Petráček Jestliže v posledních letech klesla aktivita mezinárodních teroristů, je to výsledek nesmiřitelného zápasu a především nekompromisního postoje vůči nim a jejich patronům - i za cenu rizika.
Zahraničí
Britští labouristé táhnou do voleb Benjamin Kuras Letošní jarní obecní volby v Británii přinesly prudký zisk labouristické straně, nebývalý úspěch liberálním demokratům a takřka katastrofální výsledky konzervativcům. Klíčem je boj proti inflaci Ádám Badin Hlavní politická strana vládní koalice, Maďarské demokratické fórum (MDF), před volbami slíbila svým voličům bezbolestný přechod na tržní ekonomiku, čímž si vlastně získala největší popularitu. Za zády smrt Jana Klusáková V neděli 23.června v 17 hodin odjíždí z Prahy modrý autobus ČSAD. Směr: ukrajinská ves Malá Zubovščina. Nebezpečná hra „černých baretů” Zbyněk Petráček Litevský historik a spisovatel Almis Grybauskas o úloze a postavení jednotek OMON v Pobaltí. NATO Martin Weiss Když portugalský ministr zahraničí Pinheiro vítal v Bruselu Václava Havla, prohlásil: "Dnešní NATO je výsledkem úsilí národů na obou březích Atlantiku o obranu společné civilizace, založené na principech demokracie, individuální svobody, soukromé iniciativy a právního státu." Kalvárie ukrajinského národa (V.) Lazar Pavlyšen Poslední část dokumentu Lazara Pavlyšena o hladomoru na kolektivizované Ukrajině 30.let. Bývalý příslušník ukrajinské armády L.Pavlyšen žije od roku 1918 v Československu. Dnes je mu 92 let. Ohrožené Pobaltí Dimitrij Běloševský Když byl v říjnu roku 1990 "převelen" do důchodu poněkud odiózní generální prokurátor Alexandr Sucharev a na jeho místo nastoupil konečně profesionál Nikolaj Trubin, bývalý prokurátor Ruska, zdálo se, že se cosi změnilo k lepšímu.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte