Sotva sa na ustanovujúcom sneme HZDS jeho členovia navzájom ubezpečili o správnosti a dôležitosti politického programu, ktorého dominantným bodom je presadzovanie konfederatívneho usporiadania terajšej ČSFR, už sa medzi nimi objavili prvé rozpory práve v názore na tento problém.
Už půl roku se táhne spor mezi Sověty a Bulharskem, Maďarskem, Polskem a ČSFR o životně důležitou otázku. Ani jedna strana nechce ustoupit, řešení patové situace je v nedohlednu.
"Boj o Lublaň je také bojem o Bratislavu!" Ano, pokud je také bojem o Prahu či Hořesedly, ve jménu práv člověka proti systému.
Když se poslanci Federálního shromáždění v pátek od novinářů dozvěděli, že Slovenská národní rada částečně zrušila blokační paragraf federálního zákona o půdě, několik českých zákonodárců prohlásilo, že to pro parlament znamená začátek konce.
Rozsudkem okresního soudu v Praze ze dne 10.2.1953 byl můj bratr uznán vinným jednak spácháním trestného činu velezrady, jednak za trestný čin pomoci při vraždě.
Ve Stuttgartu začal minulý týden proces s příslušníkem SS Josephem Schwammbergerem. Je souzen za zločiny, kterých se dopustil v době nacismu. Ani téměř padesát let po válce nenašel klid.
Týdenní přehled dění ve FS.
Všech osm židlí na chodbě Ůřadu práce pro Prahu 1 ve Vodičkově ulici je obsazeno, ale opravdové fronty na práci zatím žádné.
Začátkem tohoto měsíce byly v bývalé NDR (16 miliónů obyvatel) více než dva milióny nezaměstnaných. Statistika sice uvádí jen 842.000 a 1,9 miliónu "částečně zaměstnaných", za tímto výrazem se ale skrývá jen pomalejší přechod ze zaměstnání do nezaměstnanosti.
Stále více vojenských stratégů a historiků na Západě poukazuje na to, že vítězná válka v Zálivu byla vlastně velkým fiaskem.
O tom, že dříve či později bude třeba založit politickou stranu, která by se stala nejen opozicí, ale i mnohem účinnější alternativou KSSS, nebylo pochyb od chvíle, kdy se komunisté neochotně vzdali své "vedoucí úlohy".
Berlín na sebe upoutal pozornost především jako budoucí hlavní město sjednoceného Německa. Poněkud v pozadí, ale neméně významné je i jeho postavení kulturního a etnického centra: národy, národnosti a jejich kultury se zde prolínají více než kdekoliv jinde ve Spolkové republice.
Na idylickém souostroví Brioni, kdysi oblíbeném letovisku prezidenta Tita, se minulý týden sešla trojka evropských ministrů zahraničí s představiteli znepřátelených stran.
Rozhovor s bývalým francouzským ministrem pro hospodářství, finance a privatizaci Edouardem Balladurem.