Reklama
 
v28.jpg

1991/28

Koupit vydání
v27.jpg Vydání 8.–15. 7. 1991 v29.jpg Vydání 22.–29. 7. 1991
Komentáře
Rozpory v HZDS Milan J. Žitný Sotva sa na ustanovujúcom sneme HZDS jeho členovia navzájom ubezpečili o správnosti a dôležitosti politického programu, ktorého dominantným bodom je presadzovanie konfederatívneho usporiadania terajšej ČSFR, už sa medzi nimi objavili prvé rozpory práve v názore na tento problém. Síla v jednotě Petr Janyška Už půl roku se táhne spor mezi Sověty a Bulharskem, Maďarskem, Polskem a ČSFR o životně důležitou otázku. Ani jedna strana nechce ustoupit, řešení patové situace je v nedohlednu. Slovinsko a Slovensko Petr Kypr "Boj o Lublaň je také bojem o Bratislavu!" Ano, pokud je také bojem o Prahu či Hořesedly, ve jménu práv člověka proti systému. Parlament v koncích István Lékó Když se poslanci Federálního shromáždění v pátek od novinářů dozvěděli, že Slovenská národní rada částečně zrušila blokační paragraf federálního zákona o půdě, několik českých zákonodárců prohlásilo, že to pro parlament znamená začátek konce.
Domov
Babická vražda Ludmila Vondráčková Rozsudkem okresního soudu v Praze ze dne 10.2.1953 byl můj bratr uznán vinným jednak spácháním trestného činu velezrady, jednak za trestný čin pomoci při vraždě. Zločinci jsou beztrestní Jan Brabec Ve Stuttgartu začal minulý týden proces s příslušníkem SS Josephem Schwammbergerem. Je souzen za zločiny, kterých se dopustil v době nacismu. Ani téměř padesát let po válce nenašel klid. Týden ve FS Respekt Týdenní přehled dění ve FS. Umět se prodat István Lékó Všech osm židlí na chodbě Ůřadu práce pro Prahu 1 ve Vodičkově ulici je obsazeno, ale opravdové fronty na práci zatím žádné.
Téma
Radost, smutek a uhelný prach kolem očí Jan Brabec V loňských parlamentních a komunálních volbách získala KSČ v České republice nejméně hlasů v Kravařích (Severomoravský kraj) a nejvíc v Oslavanech (Jihomoravský kraj).
Civilizace
Odborníci potřebují protihráče Antonín Hradilek "Odborníci rozhodnou, na co tady vlastně ty hory jsou," prohlásil vloni na jaře Václav Havel v debatě o dalším osudu Krkonoš.
Zahraničí
Společné hospodaření Pavel Uttitz Začátkem tohoto měsíce byly v bývalé NDR (16 miliónů obyvatel) více než dva milióny nezaměstnaných. Statistika sice uvádí jen 842.000 a 1,9 miliónu "částečně zaměstnaných", za tímto výrazem se ale skrývá jen pomalejší přechod ze zaměstnání do nezaměstnanosti. Jaderné ambice Saddáma Husajna Alžběta Hévrová Stále více vojenských stratégů a historiků na Západě poukazuje na to, že vítězná válka v Zálivu byla vlastně velkým fiaskem. Nebezpečné rozcestí SSSR Dimitrij Běloševský O tom, že dříve či později bude třeba založit politickou stranu, která by se stala nejen opozicí, ale i mnohem účinnější alternativou KSSS, nebylo pochyb od chvíle, kdy se komunisté neochotně vzdali své "vedoucí úlohy". Sjednocený Berlín Petr Lozoviuk Berlín na sebe upoutal pozornost především jako budoucí hlavní město sjednoceného Německa. Poněkud v pozadí, ale neméně významné je i jeho postavení kulturního a etnického centra: národy, národnosti a jejich kultury se zde prolínají více než kdekoliv jinde ve Spolkové republice. Brionská deklarace Teodor Marjanovič Na idylickém souostroví Brioni, kdysi oblíbeném letovisku prezidenta Tita, se minulý týden sešla trojka evropských ministrů zahraničí s představiteli znepřátelených stran. Francie šla rychleji než Angličané Petr Janyška Rozhovor s bývalým francouzským ministrem pro hospodářství, finance a privatizaci Edouardem Balladurem.
Kultura
Děti a psi jsou z toho venku Jáchym Topol Rozhovor s Lubomírem Kotkem. Pro Grossmana Milena Sršňová Posledního školního dne to spěchalo: že honem musím na tiskovku herců Divadla na zábradlí do Klubu spisovatelů.
Rozhovory
Evropský ústup od atomu Táňa Langášková Rozhovor s profesorem A. Englanderem.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte