Reklama
 
v24.jpg

1991/24

Koupit vydání
v23.jpg Vydání 10.–17. 6. 1991 v25.jpg Vydání 24. 6. – 1. 7. 1991
Komentáře
Na účet Izraele Zbyněk Petráček "Jestliže existuje nesporný vítěz války v Zálivu, pak je to Sýrie," napsal před třemi týdny komentátor listu Jerusalem Post a čas mu dává plně za pravdu. Zkouška sil Bohuslav Blažek Není tomu dlouho, co jsme se - v čísle 20 - ptali premiéra Petra Pitharta na "diskutabilní osobu" v jeho úřadu předsednictva vlády. Komunismus je mrtvý Ivan Lamper Na Třetí říši bychom se neměli dívat pouze jako na dobu zločinů. Vyplývá to aspoň z výzkumu veřejného mínění, který 44 let po pádu Berlína uspořádal ve Spolkové republice Německo Emnid Institute. Generál StB Lorenc čeká na svůj proces Jaroslav Spurný Minulé dva týdny byly relativně bohaté na propouštění významných představitelů Státní bezpečnosti z vazby. Nejen jaderná munice Jaroslav Spurný Kancelář prezidenta republiky dala podnět pro zahájení trestního stíhání proti ÚV KSČ. Důvodem byl podpis pod tajnou smlouvou o rozmístění atomové munice na našem území.
Domov
Firma Tempo Jan Brabec Počátkem května se v špinavých a zanedbaných ulicích západočeského města Plzně objevili Romové v oranžových vestách s košťaty a lopatami v rukách. Geopatogenní zóny Petr Jehlička, Luděk Sýkora Kde vlastně komunisté mají své příznivce? Kde je získávali za první republiky, resp. těsně po válce? Byla už tehdy při rozhodování voliče nejdůležitější "třídní příslušnost" nebo hrály podstatnou roli i jiné faktory? Týden v ČNR Darina Andělová Týdenní přehled dění v ČNR. JUDr. Prchal mlátil rád Petr Placák Proslavené členy jedné z estébáckých bojůvek čeká tento týden soud. V úterý 18.června v 8.30 proběhne u Vojenského obvodového soudu na pankráckém náměstí Hrdinů proces s několika příslušníky II.správy bývalé StB. Historická podmíněnost Jan Macháček Nemá smysl Jiřímu Svobodovi podsouvat černé úmysly. Vyjděme tedy pouze z toho, co v rozhovoru řekl.Alarmujícím přiznáním je nevypočitatelný relativismus. Šéf KSČM stále klade důraz na "geopolitickou nebo dobovou podmíněnost" násilí a zločinů, případně na vliv "historických determinant".
Zahraničí
Kalvárie ukrajinského národa (II) Lazar Pavlyšen Uveřejňujeme další část svědectví Lazara Pavlyšena Živé pochodně Jižní Koreje Jaroslav Beránek Letošní martyrium celkem již devíti jihokorejských studentů, kteří se upálili během poslední vlny nepokojů, nemá v novodobých dějinách země obdoby. Úskalí německé justice Emanuel Jelínek Vlna nepochopení a odsouzení proběhla západní částí tehdy ještě rozděleného Německa, když jeden z politiků CDU prohlásil: "Kdyby nebylo liberálů, nebylo by Osvětimi." Předvolební bouřky v Izraeli Alžběta Hévrová V Izraeli se někdy s potěšením, někdy z únavy říká, že nuda je tady neznámým pojmem. Spor vedeme sami se sebou Dimitrij Běloševský Vztah sovětské společnosti k Alexandru Jakovlevovi je věrným obrazem její rostoucí polarizace. Na jedné straně nenávist konzervativců všech odstínů - od neostalinistů, kteří mu vyčítají "očerňování rodné strany", přes nacionalisty, kteří jsou ochotni v něm vidět předního představitele židozednářského spiknutí, až k "jestřábím" plukovníkům, kteří ho obviňují z podrývání prestiže impéria. Žádné řešení nelze vyloučit Petr Janyška Francouzský ministr zahraničí Roland Dumas poskytl exkluzívní rozhovor Respektu. Kavkazský konflikt Jana Klusáková Skupina delegátů mezinárodní moskevské konference uspořádané k nedožitým sedmdesátinám Andreje Sacharova (podrobně v Respektu 23) se z iniciativy Jeleny Bonnerové rozhodla odjet do oblasti Náhorního Karabachu.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte