Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Respekt DJ

DJ pátek 13. 1. 2012

Archeologové objevují svět Mayů. Prý holdovali tabáku. • Autor: Profimedia.cz
Archeologové objevují svět Mayů. Prý holdovali tabáku. • Autor: Profimedia.cz

08:00
Dnešní DJ vám přeje krásné osudové ráno!!!Dnes je pátek 13., což některé z přátel autora těchto řádků vede až k tomu, že raději nevycházejí ven a nic nedělají, protože se bojí, že na co sáhnou, to stejně skončí katastrofou. Sám ovšem míní, že katastrofou může skončit klidně i domácí nicnedělání, čili dnes raději bude dělat, že je den jako každý jiný. A proto ho začne jednou pěknou každodenní písničkou.

08:30
Stejně ale, co je na té paraskavedekatriafobii tak divného?Autorovi těchto řádků to nedalo a začal se pídit po tom, proč pátek 13. vyvolává v jeho spoluobčanech takový děs.A když už jsme na internetu, kde jinde pátrat než ve Wikipedii. V ní se praví, že původem může být kombinace dne, kdy byl ukřižován Ježíš Kristus, a pořadí, které mezi jeho učedníky patřilo Jidášovi. A že má chorobná obava z tohoto data dokonce i své jméno, říká se jí paraskavedekatriafóbie.No tedy. Každý holt máme něco, autorovi těchto řádků zase dobře nedělají pondělí, a to jakéhokoli data. Zda má tato fóbie také nějaký svůj název, netuší. Raději si pustí jednu pěknou pátečně třináctou písničku.

08:55
A nyní na oblíbené téma: kdy přijde jaro?Autor těchto řádků si včera nemohl nevšimnout, že do Prahy dorazilo předčasné jaro. A dnes po něm nejsou ani stopy. Tedy až na to, že nějaké čtyři stupně nad nulou také nepůsobí příliš lednově. Osobně by se vůbec nezlobil, kdyby letos zima ani nepřišla, má ji rád jen na horách a na horách žel netráví moc svého času. Čili by to jaro klidně mohlo přijít definitivně. Ale to od něj není hezké, protože příroda má své zákony a ty bychom měli respektovat. Proto si pustíme jednu pěknou lednovou písničku.

09:07
Američané dnes napadnou Mezinárodní vesmírnou stanici. NechtěněJak píší Novinky.cz, Mezinárodní vesmírná stanice ISS se dnes chystá na úhybný manévr. Na stanici se řítí zbytky amerického satelitu Iridium 33. Ten by mohl stanici kolem sedmé večerní zcela vyřadit z provozu, astronauté nicméně o zbytcích satelitu vědí a proto se mu vyhnou.Autor těchto řádků doufá, že úhybný manévr nedopadne, jak tomu obvykle bývá. Znáte to: uhnete doprava, ten proti vám udělá totéž, tak to zkusíte doleva, on se vydá na stejnou stranu, takhle to párkrát zopakujete, pak se usmějete a radši mu dáte přednost. To by se v případě ISS nemuselo vyplatit. Astronautům držíme palce a posíláme jim jednu pěknou vesmírnou písničku.

09:22
Děti rozvedených budou v Drábkově seznamu. Námět pro Spielberga?Podle iDnes.cz chystá ministr sociálních věcí Jaromír Drábek databázi dětí, na něž dohlížejí sociální pracovníci. Zaznamenány v něm budou údaj o jejich nemocích, etniku či velikosti bytu, do seznamu budou zařazené děti týrané, handicapované i z rozvedených rodin. Přístup k registru budou mít úředníci, policisté, státní zástupci, lékaři i učitelé.Autor těchto řádků si to umí představit. Spolužákovi se rozvedou rodiče, třída to empaticky vyhodnotí jako dobrou příležitost se dotyčnému vysmát, koneckonců byl poslední ve třídě, jehož rodiče byly ještě svoji, od učitele nějak vydyndá, jak má spolužák velký byt, co mu je a o přestávce to začne: „Hu, hu, Skopeček, blbeček, má patnáct metrů velkej byteček a zaostalej mozeček, BOROLIÓÓÓÓÓZA!!!“ No, to není moc hezká představa, ministr by si měl svůj seznam ještě pořádně promyslet. K tomu mu pustíme jednu pěknou dětskou písničku.

09:40
Za stranu, za lidi!!! Nebo to byla špatná citace?Aktuálně.cz varuje před náledím, které způsobila noční studená fronta. Špatná situace je zvláště v Krušných horách, Liberecku a Pelhřimovsku, sníh intenzivně padá i v Karlovarském kraji, ledovky se tvoří také na Klatovsku či Domažlicku.Autor těchto řádků vám to zjednoduší: uklouznout prostě můžete kdekoli, kde je pod nulou, tak choďte opatrně. A při té příležitosti si vzpomněl na zaprášený vtip. To jednou dostane Ivan in memoriam medaili za statečnost, protože se vrhl pod nacistický tank s granátem v ruce a výkřikem Za stranu, za lidi! No a pak vydá TASS opravu, že Ivan ve skutečnosti křičel Zasra.. náledí! Tak jsme se pěkně pobavili, hahá, a nyní si pustíme jednu pěknou ledovou písničku.

09:58
V sedmadvaceti vystřídal 300 žen. A žádná pro něj nebyla dost dobrá! To je tedy mládež…„Jsem děvkař a abych řekl pravdu, jsem docela úspěšný. Někdy sbalím za týden i deset žen, ale nyní jsem na dobré cestě se změnit,“ tvrdí cituje Týden.cz britského komika Jeffa Leache, který si za svých 27 let přivedl domů prý přes 300 žen. Podle průzkumů Sexuologického ústavu Všeobecné nemocnice v Praze má přitom průměrný Čech devět partnerek, ženy poznají obvykle mužů jen pět. Myšleno za život.Autor těchto řádků Leachovi gratuluje. Sám má často problém sbalit i sám sebe, pořád hledá svetr, čepici nebo rukavice, pak se mu to všechno nevejde do batohu, tak to zase vyhází ven, začne znovu, mezitím už musí běžet na vlak, tak nakonec s sebou táhne věci zcela nepotřebné, no zkrátka velká bída. Sbalit deset žen týdně si tedy naprosto neumí představit. Leachovi posíláme jednu pěknou balicí písničku.

10:14
Rusové přivezli zbraně do Sýrie. Rozdají je vládnímu režimuNovinky.cz oznamují, že do syrského přístavu Tartus dorazila ruská loď MV Chariot, která má na palubě až 60 tun zbraní od státní zbrojovky Rosoboronexport pro vládní režim. Rusko navíc nepodpořilo rezoluci o Sýrii v Radě bezpečnosti OSN a v létě do oblasti vyšle svoji válečnou loď.Autor těchto řádků se nediví, ze zahraniční politiky Ruska se mu často nedělá dobře a docela chápe, že je Bašár Asad Dmitriji Medvěděvovi sympatický, koneckonců mají na řadu věcí podobný pohled. Na druhou stranu nechápe, proč někdo tu loď nezastavil, když se o ní dlouho vědělo, ale to by asi chtěl moc. Raději si pustí jednu pěknou lodnickou písničku.

10:24
Smrt v Tanvaldu způsobila obrana. O krádež nešloJak píše iDnes.cz, krajské státní zastupitelství zveřejnilo, že muž, který na nový rok v Tanvaldu zastřelil daadvacetiletého Roma a postřelil jeho bratra, se bránil silnému útoku. Zároveň vyloučilo, že by ho Romové chtěli okrást. Nyní se bude zjišťovat, zda reakce muže byla v mezích nutné obrany.Autor těchto řádků by byl značně rád, kdyby tato zpráva nevyvolala očekávané příspěvky různých uživatelů, kteří budou velebit, jaký že je to ten pán z Tanvaldu pašák, když s těmi Romy konečně zatočil. Ale to by asi chtěl moc. Nebo ne? Uvidíme. Zatím si pustíme jednu pěknou romskou písničku.

10:45
Ženy z Fukušimy půjdou na testy mateřského mlékaAktuálně.cz informuje, že novopečené maminky v japonské prefektuře Fukušima, kde loni havarovala jaderná elektrárna, čeká vyšetření mateřského mléka. Při průzkumu, který v květnu a červnu provedlo ministerstvo zdravotnictví, byly stopy radioaktivního cesia objeveny v mateřském mléku sedmi z 21 žen z Fukušimy. Vládní úředníci i odborníci ale tehdy tvrdili, že šlo o nepatrné množství, které pro děti nepředstavovalo žádné nebezpečí.Autor těchto řádků si pamatuje, jak mu jeho matka zakazovala pít vodu z kohoutku, včetně té sifónované, protože se bála, že v ní bude radiace z Černobylu. A jak se pak taky dlouho nejedly houby. Nedivil by se, kdyby podobné obavy oprávněně panovaly i v prefektuře Fukušima. Leda že by tam vyrazila paní Drábová, ta je už od pohledu zárukou toho, že si z nějaké té radioaktivity nemusíme vůbec dělat hlavu, naopak nám to záření vlastně prospívá. Smajlík. Dosti hloupých žertů, raději si pustíme jednu pěknou radioaktivní písničku.

10:58
Bolševik Filip za Chávezem nepojede. Leda by si to zaplatil sámPodle iDnes.cz zatrhl organizační výbor Sněmovny poslancům z kontrolního výboru včele s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem cestu do Venezuely za jejím vládcem Hugo Chávezem. Předsedkyně organizačního výboru Miroslava Němcová zamítnutí cesty ve výši 750 tisíc korun komentuje slovy: „Co by s asi kontrolní výbor, který kontroluje nejen hospodárné využívání peněz, ale také stav demokracie, mohl zrovna v této zemi naučit?“Autor těchto řádků míní, že po Filipově kondolenci masovému vrahovi ze Severní Koreje je od tohoto poslance možné všechno. Doporučuje mu tedy, aby si cestu zaplatil sám, za Chávezem odjel a už se nikdy nevracel. Ve Venezuele může bránit socialismus do té doby, než tam lidem dojde trpělivost, pak se zase může přesunout třeba do té Severní Koreje, tam je moc pěkně, úplně Filipovsky. Bolševickému poslanci posíláme jednu pěknou filipovskou písničku.

11:34
Koruna posiluje. Už se skoro nevejde do trikaPodle informací Novinek.cz koruna během dopoledne dál posílila k oběma hlavním světovým měnám.  Kolem 10.00 hodin byla proti čtvrtku k euru o pět haléřů výše na 25,55 Kč/EUR a  vůči dolaru získala 12 haléřů na 19,88 Kč/USD.Halíř sem, halíř tam a máte celou korunu. Což autorovi těchto řádků připomíná aktuální kampaň Albertu, v níž se obchod chlubí, že místo aby rohlík zdražoval na 1,90, zlevňuje ho na 1,70 nebo tak nějak. Zákazník to při zaplacení požadované dvoukoruny jistě ocení a my si zatím pustíme jednu pěknou korunovou písničku.

11:39
Dnešní DJ se jde přemístitAno, na chvíli se spolu rozloučíme, než se autor těchto řádků dostane na své pracoviště. Do té doby si můžete například stále dokola pouštět tuto pěknou pracovní písničku.

13:00
Střílení v obraně je v módě. V noci se s ním potkali i policistéNovinky.cz píší, že se dnes v noci v Karviné stal zvláštní incident. Policisté a strážníci se při něm ocitli omylem pod palbou obyvatele jednoho z rodinných domů v Karviné. Kolem půlnoci v městské části Fryštát pátrali v zahradách po hledaném zločinci, obyvatel jednoho z domků se po spatření většího množství tmavých postav ocitl v ohrožení a začal po policistech střílet. Naštěstí se omyl rychle vysvětlil a nikdo nebyl zraněn.No vidíte, všechno se vždycky vysvětlí. Autora těchto řádků by ovšem zajímalo, jak to policisté střelci vysvětlovali. Volali hlasitě Co děláš, my jsme policie? Nebo To bude nějaký omyl, my nejsme zloději? Nebo Nestřílejte, jsou tady lidi? Kdo ví, to musejí zjistit vyšetřovatelé. My si raději pustíme jednu pěknou policejní písničku.

13:10
Strážník se pokusil udělat vtip, který se mu nevyplatil. Nebyl totiž vtipnýPodle iDnes.cz má jeden z příslušníků plzeňské městské policie pěkný průšvih. Ze svého mailu totiž rozeslal zprávu s názvem Nový lék na Cikány, v níž byla fotografie léku Romycilin, jenž místo tabletek obsahuje nábojnice.Tedy, autor těchto řádků má někdy až zrůdný smysl pro zrůdný humor, tohle ale nepřijde vtipné dokonce ani jemu. A to je co říct. Zajímalo by ho, jak mohl takový strážník projít psychotesty, pokud jimi tedy musel projít. Pro inspiraci mu posíláme jednu pěknou vtipnou písničku.

13:21
Benzín se prodává už za 36 korun. Není to málo?Podle Aktuálně.cz ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu výrazně vzrostly. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se zvýšila v průměru o 59 haléřů na 35,54 koruny za litr. Nafta zdražila o 48 haléřů na 36,07 koruny za litr. Vyplývá to z aktuálních údajů Českého statistického úřadu.A jéje. Šestatřicet korun je dost, zvlášť když vám auto žere přes deset litrů, jako se to děje vozu, se kterým občas jezdí autor těchto řádků. Na druhou stranu si pak rozmyslíte, jestli někam skutečně potřebujete jet autem. Skříň nebo babičku člověk nevozí každý den. No nic, konec mudrování, včíl si pustíme jednu pěknou benzínovou písničku.

13:22
Prochorov se postaví Putinovi. Jak to asi může dopadnout?Podle Aktuálně.cz získal ruský miliardář Michail Prochorov potřebné dva miliony podpisů a může se tak zúčastnit volebního boje o úřad ruského prezidenta. Loni v červnu byl zvolen do čela málo známé, liberální strany Pravá věc, z které ale po třech měsících vystoupil. Ve svých projevech byl velmi kritický k vládnoucí dvojici Medveděv-Putin.Autor těchto řádků míní, že Prochorov Putina těžko porazí. Nějak to tak cítí. Ale outsideři mohou překvapit. Hlavně aby nepřekvapil Vladimír Žirinovskij, který se do volby kvalifikoval už před Prochorovem. Žirinovských ve světě vládne už dost. Prochorovovi posíláme na povzbuzení jednu pěknou ruskou písničku.

14:15
Breivik bude znovu vyšetřen na psychiatriiNovinky.cz píší, že norský soud nařídil nové psychiatrické vyšetření atentátníka Anderse Behringa Breivika, který loni zabil 77 lidí. Předchozí dvojice soudních psychiatrů došla k názoru, že Breivik trpí paranoidní schizofrenií a  neměl by za své činy nést trestní odpovědnost. Závěr však kritizovala veřejnost i část odborníků.Autor těchto řádků je zvědavý, jak vyšetření dopadne. Otázkou ale je, jestli se dá při diagnostikování paranoidní schizofrenie splést. To teď odborníci řeknou, že sice působí jako schizofrenik, ale vlastně je jen poněkud divný? Podivné. Budeme si muset počkat, jak to dopadne. A pustíme si k tomu jednu pěknou schizofrenní písničku.

14:41
Volby by vyhrála ČSSD, třetí jsou komunisté. Nezbývá než se s tím smířitTýden.cz zveřejňuje aktuální průzkum volebníc preferencí společnosti SANEP. Podle něj by dali rozhodnutí voliči nejvíce hlasů sociální demokracii. Ta si oproti minulému měsíci polepšila o více jak jeden procentní bod a s téměř třiceti procenty by byla neohroženým volebním vítězem. Druhé místo si i nadále udržuje ODS s 19 procenty, která však na rozdíl od ČSSD mírně ztrácí. Třetí nejsilnější stranou by se stala opět KSČM, jež by získala necelých 15 procenty hlasů. TOP 09 zaostává za KSČM o 1,5 procenta.Autor těchto řádků míní, že každý národ má nejen takovou vládu, jakou si zaslouží, ale také předvolební průzkumy, jaké si zaslouží. Bylo by na čase, aby si zasloužil nějaké lepší, kde například nebude figurovat strana velebící zločince a vrahy na třetím místě. Voličům proto posíláme jednu pěknou volební písničku.

15:35
Mayové předpověděli náš konec, a pak si dali práskaPodle informací Týdne.cz zjistili archeologové pomocí citlivých chemických metod, že staří Mayové holdovali tabáku. Mezi objevenými látkami v nádobě s nápisem Příbytek pro tabák bylo i nezanedbatelné množství molekul nikotinu a  jeho oxidačních produktů, které vznikají působením vzdušného kyslíku. Je tedy zřejmé, že nádoba skutečně obsahovala tabák.Hurá. Autor těchto řádků doufá, že podobně náročně budou archeologové do budoucna analyzovat také nádoby s nápisem Příbytek pro vodu, Příbytek pro zrní nebo Příbytek pro křečka. Za odměnu jim posíláme jednu pěknou archeologickou písničku.

15:50
Strauss-Kahn nerozpoznal prostitutku, protože byla naháNovinky.cz píší o dalším problému bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominiqua Strass-Kahna. Francouzská policie prověřuje, zda se při stycích s prostitutkami nedopustil korupce fondů MMF a nezákonného kupčení. Jeho právník argumentuje, že tehdejší šéf MMF neměl tušení, že šlo o prostitutky. „Při těch večírcích nebyli všichni nezbytně oblečeni a podle mne nelze určit rozdíl mezi nahou prostitutkou a jakoukoliv jinou nahou ženou,“ popsal swingers párty se skupinou Francouzek a Belgičanek právní zástupce Henri Leclerc.Autor těchto řádků je potěšen, že i v dnešní době hrají důležitou roli atributy. Rád na sochách luští všelijaké ty beránky, kotvy, kozly a podobně, které svým majitelům dodávají na funkci či významu. Zajímalo by ho ovšem, jaké atributy náleží prostitutkám. Vysoké boty? Minisukně? A jak moc musí být vysoké a mini, aby se odlišovaly od obyčejných vysokých bot a minisukní? Ha? Kdo mu dá odpověď? Nikdo? Nevadí, pustíme si jednu pěknou prostitutkovou písničku.

16:28
Celé bývalé vedení Přerova půjde k soudu. MožnáPodle Aktuálně.cz policisté navrhli v souvislosti s kauzou týkající se veřejných zakázek obžalovat celé bývalé vedení města Přerov v čele s primátorem Jiřím Lajtochem (ČSSD) z trestného činu sjednávání výhody při zadávání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a ze zneužití pravomoci úřední osoby. Zda však případ dojde až k soudu, není zatím jasné. Rozhodne o tom olomoucké krajské státní zastupitelství, které případ převzalo od vsetínských žalobců.Autor těchto řádků nechce předjímat, ale trochu tuší, jak to dopadne. A nebo je moc velký skeptik? Že by se našel statečný soudce, který primátora pošle za katr? Případně ho spravedlivě zbaví obvinění? Že by konečně nějaká velká politická kauza nevyšuměla do ztracena? Buďmě optimisté. A pusťme si jednu pěknou soudní písničku.

16:54
V Kauflandu chtěli prodávat neobohacená vejce!!!Jak píše iDnes.cz, státní veterinární správa vrátila polskému výrobci velkou zásilku vajec, které dodal mimo jiné i do olomouckého Kauflandu. Podle nařízení EU se u nás totiž od ledna smějí prodávat jen vejce od slepic chovaných v tzv. „obohacených“ klecí, které jsou o něco prostornější a komfortnější. Klasická klec poskytuje slepici 550 cm čtverečních, obohacená 750.Autor těchto řádků zjišťoval, čím vším jsou klece obohacené. A zjistil, že hrabaništěm, hnízdem či hřadem. Přijde mu, že na 750 centimetrů je toho až až, že se tam chudák slepice stejně skoro nevejde. Ostatně sám si vejce zásadně kupuje jen z neklecových chovů, nejradši od té paní, co je ještě trošku ušmudlané prodává na Jiřího z Poděbrad. Slepicím posíláme jednu pěknou slepičí písničku.

17:08
Jak je důležité nemíti Filipa? Policie ho šetří kvůli kondolenci do KLDRLidovky.cz píší, že Útvar pro odhalování organizovaného zločinu šetří kondolenci, kterou zaslal šéf KSČM Vojtěch Filip do KLDR. Filip byl ve čtvrtek na policii podat vysvětlení. „Předložil jsem konkrétní text té kondolence, který je odlišný od toho, co zveřejnily noviny. Připomněl jsem rovněž, že stejnou kondolenci napsal rakouský prezident, bývalý prezident USA James Carter, mluvil jsem též o minutě ticha, kterou za Kim Čong-Ila držela OSN. Myslím, že jsem se jen zachoval jako slušný člověk,“ řekl Filip.Autor těchto řádků tímto děkuje, že se kauzy konečně někdo ujal. Zároveň by rád, aby Filip dál nelhal, nedovede si totiž představit, že by James Carter do Pchjonjangu psal, jak oceňuje Kim Čong-Ilův statečný boj za obranu socialismu. Filip by neměl jít sedět do vězení, ale někam, kde bydlí a tam si najít nějakou jinou práci, při které by ho nemusel mít autor těchto řádků na očích. Tak nějak si to optimisticky představuje, k čemuž si pouští jednu další pěknou filipovskou písničku.

17:45
Dnešní DJ se s vámi loučí……a přeje vám veselou zimu, která, zdá se, trošku dorazila i do hlavního města. Na okno kanceláře alespoň autorovi těchto řádků v tuto chvíli padá sníh, čili se s vámi rozloučí jednou pěknou sněhovou písničkou.Mějte se pěkně jhv

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].