24A_jaros_varianta_R45_2016
Premiér Bohuslav Sobotka na debatě s voliči • Autor: Milan Jaroš
  1. Krátce po prohraných krajských volbách premiér Bohuslav Sobotka oznámil, že jeho strana musí projít proměnou. A že se nově pokusí víc rozkročit, například získat městské liberální voliče.
  2. Vzápětí premiér podepsal omluvný dopis Číně za dalajlámu, čímž popřel několik dní stará slova, když se liberálům de facto svou politikou vysmál.
  3. Vše jde samozřejmě vysvětlit, jenže premiér se o to ani náznakem nepokusil. Zmizel.
  4. Nedá se každopádně říct, že by nepracoval. Začal totiž sepisovat dopis všem členům ČSSD, že odvolá několik svých ministrů.
  5. Poté, co dopis okamžitě unikl na veřejnost, a začaly spekulace, kdo padne, premiér opět zmizel. Členové ČSSD asi to vakuum nemohli vydržet, a tak se do sebe začali pouštět. Vypukl bratrovražedný boj.
  6. A trval celkem dlouho, protože premiér neměl úplně připravené náhradníky za odvolané členy vlády, a tak zoufale sháněl a sháněl a sháněl.
  7. Když se mu to nakonec podařilo, a měl šanci veřejnosti vysvětlit, jaký smysl vlastně jeho vládní výměna má, opět zmizel. Zmizí úplně i preference ČSSD?
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ondřej Kundra

zástupce šéfredaktora

kundra-stihly kopie

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte