Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Čeští prezidenti

Zeman jako věta do učebnic

Jak bude historie vzpomínat na jeden z největších politických talentů Česka

Putinovo velvyslanectví na Pražském hradě jsme udrželi. (Zeman ve svém volebním štábu v hotelu Praha, 2018) • Autor: Matěj Stránský
Putinovo velvyslanectví na Pražském hradě jsme udrželi. (Zeman ve svém volebním štábu v hotelu Praha, 2018) • Autor: Matěj Stránský

Na rozhlasové stanici ČRo Plus vznesli ve středu zcela nedůležitou, ale vlastně docela zajímavou otázku: Jak bude jednou historiografie hodnotit politika Miloše Zemana? To samozřejmě ukáže čas, ale proč mu nevyjít trochu naproti… Zatímco u dalších dvou českých prezidentů Václavů Havla a Klause není příliš těžké tipovat, u Zemana se odpověď nehledá snadno. Ale zkusme to jako hru. 

O podobě historického narativu se dá samozřejmě mluvit dlouze – v případě zmíněné rozhlasové diskuse půl hodiny - a rozebírat jednotlivé fáze Zemanovy dlouhé kariéry, poměřovat plusy a mínusy. Na konci ale vždy zůstane otázka, co bude tou jednou větou. Jednou charakteristikou, pod níž si budeme nejdůležitější reprezentanty porevoluční politiky jako jednotlivce pamatovat.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si článek zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].