Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Denní menu, Společnost

Dvojitá slast: sledujte rozmrzající ovoce provázené šuměním moře

Autor: youtube
Autor: youtube

Je to tak nabíledni, a přitom to trvalo tak dlouho. ASMR videa (jejichž diváky uspokojuje šeptání či tiché monotónní zvuky) jsou hitem internetu už nějaký čas, o vědeckém vysvětlení jejich přitažlivosti Respekt referoval podrobně minulý týden:

ASMR (což je zkratka pro anglický pojem „autonomní senzorická meridiánová reakce“) vypadá na YouTube opravdu bizarně, trochu jako parodie na sexuální úchylky od Woodyho Allena. Ale zřejmě poprvé komunita uživatelů internetu objevila jev, který aspiruje na průnik do učebnic psychologie.Jde o to, že čím dál víc lidí uvádí do narkotického transu intimní šeptání, ujišťující tón hlasu, monotónní pohyby a tiché zvuky jako ťukání, šustění nebo chroupání.

A stejně tak leckdo, kdo se nudil u počítače připojeného k síti, narazil na podivně přitažlivá videa, kde roztávají různé věci. Samostatnou, ovšem velmi blízkou kapitolou je pak uspokojení plynoucí z čištění věcí (velkým favoritem je tlakové čištění).

Na otázku, proč se fanoušci senzorického počítačového uspokojování něčeho podobného nedočkali dřív, server Verge neodpovídá, nicméně představuje ideální kombinaci obou virtuálních fetišů: záběry tajícího ovoce či zmrzliny doplněné jemným šuměním moře a dalšími ASMR-zvuky.

Video je poctivě odvedená práce: plné očištěných makrozáběrů, žádné roztřesené kopečky zmrzliny tající na grilovací pánvi. A co je nejzvláštnější - na internetu podle všeho zatím nemá srovnatelnou obdobu. Páteční menu vám tedy servíruje opravdu exkluzivní lahůdku, a pokud svět vyslyší volání Verge, abychom byli svědky zrození nového trendu, můžete říct, že jste byli u toho.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].