Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Agenda

Všechny tváře Varšavy

Před několika lety jsem byl se skupinou patnácti mladých Evropanů na měsíčním výměnném programu v USA. Byli jsme ve Washingtonu a New Yorku, projeli jsme pět států, povídali nám o historii a současnosti země. Cílem programu je umožnit pozvaným lépe poznat Ameriku a budovat tak do budoucna mosty mezi oběma břehy Atlantiku. Což se jistě daří, v našem případě ovšem byly nejvíc obohacující mosty postavené mezi námi Evropany ve skupině navzájem. Padli jsme si do oka a před návratem jsme se domluvili, že se vždy jednou za rok na víkend sejdeme v nějakém evropském městě, kde jeden z nás žije.

Ze začátku šly na dračku snové destinace jako Paříž, Barcelona, Atény, Praha… Na konci každého společného víkendu hlasujeme, kde se potkáme příště, a bez mučení přiznávám, že vždycky, když přišla na přetřes Varšava, byl jsem proti. Nelákalo mě to, neviděl jsem v ní dost exotiky ani zajímavosti. Letos ale polský kamarád svoje město prosadil, a já ho tak měl možnost konečně víc poznat. Vlastně jsem ho už trochu znal, v měsících před tím, po loňském začátku ruské agrese proti Ukrajině, jsem Varšavou poprvé v životě několikrát prosvištěl, přesunula se sem běloruská opozice, je tu řada Ukrajinců. S některými z nich jsem dělal rozhovory, vždy to byly ale jen bleskové, několikahodinové pobyty.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.