0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Agenda15. 4. 20232 minuty

Česko

ANO dál sílí

Pokud by se volby konaly letos v březnu, pohodlnou sněmovní většinu 109 hlasů by si zajistily dvě aktuální opoziční síly – ANO a SPD. Vyplývá to z nejnovějšího šetření agentury Median. Babišova strana si polepšila o 2,5 procentního bodu a podle aktuálního rozložení sil by bez ní nemohla vzniknout většinová koalice. Posílili také Starostové a ODS, pokles naopak zaznamenali Piráti. Ředitel Medianu Přemysl Čech čísla interpretuje tak, že posuny nelze přeceňovat, protože jsou stále v rámci statistické chyby, dále že ANO naplnilo svůj volební potenciál a že se opozici daří trefovat do vlády, která s veřejností nekomunikuje dostatečně intenzivně a jasně. 
ft

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

„Chybějící legislativa a obnovitelné zdroje stojí české daňové poplatníky obrovské peníze. Je to řádově přes 20 miliard, které se dnes utratí za vyrovnávání sítě,“

postěžoval si ministr životního prostředí Petr Hladík v reakci na velikonoční nucené odpojení zdejších fotovoltaických elektráren kvůli tomu, že se pro jejich výrobu nepodařilo najít uplatnění. Novely chystané touto vládou by podle Hladíka měly umožnit, aby náhlé přebytky zelené elektřiny šlo využít v budoucnu lépe a tím ušetřit finance i emise.

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc