50_el_trauco

Zoologické zařazení Trauca je nejisté, setkáte se s ním na ostrově Chiloé, je to ten ostrov na jihu, co patří k Chile, se spoustou tučňáků a kormoránů a dobrých lidí. Trauco, pokud je mi známo, žije jen zde. Nečetné informace hovoří o mužíkovi kolem osmdesáti centimetrů oblečeném do rákosí, mávajícím kamennou sekerou, číhajícím na stromech. U turistických stánků se občas místní domorodec navleče do rákosového kompletu s kloboukem a za velké peníze se nechá fotografovat jako atrakce.

Trauco bývá zobrazován jako divný chlapík, sporý a s divokýma očima, i když jeho reálná podoba není vlastně známa. Není to jeho vzhled, co je na něm nekonečně přitažlivé, nýbrž jeho vůně či snad magnetismus. Žádná žena nemůže odolat, zejména pokud je mladá nebo středního věku. Pokud se kdesi v hloubi lesů či na kraji moře Trauco setká s osamělou dívkou, stane se pravidelně to nejhorší. Dívka je ovšem natolik pod vlivem kouzla, že se vrací domů, aniž by si jasně pamatovala, co se přihodilo. Setkáním s Traucem se v katolické zemi, kde je sex, jak se sluší a patří, možný pouze v rámci řádného manželství, vysvětlují jinak nevysvětlitelná těhotenství neprovdaných dívek. Protože ovšem Trauco je neodolatelný a všeobecně se to ví, dívka je považována za nevinnou, neboť věci jsou silnější než ona.

Ne, není to jenom legrace a úsměvná legenda ostrovních lidí. Je v tom cosi hlubšího. Na trajektu přemýšlím o tom, jak na Blízkém východě jsou tytéž těhotné dívky ubity kameny k smrti a jak se občas objeví…

I_obalka_R05
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R05
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte