TIMO01

Své otisky zanechává ve veřejném prostoru už dvacet let. Na domy, mosty, ale i odpadkové koše sprejuje vystudovaný výtvarník glosy, komentáře a básničky. Nový, neotřelý význam dodaly už stovkám míst. Nejvíc v rodném Brně, odvahu ale jeho „neboj“ dodává třeba i procházejícím karlínským tunelem. 

Setkání s Timem je podobně nevšední jako pointa jeho průpovídek na zdech. Nejen proto, že jeho tvář a jméno zná kromě rodiny a přátel pouze pár zasvěcených a že rozhovorů dal za poslední dekádu minimum. O věcech přemýšlí hluboce a zároveň s poetickou lehkostí, která je pro jeho tvorbu typická. Stejně jako nemilosrdná kritika politických poměrů a jejich představitelů, v poslední době zejména Miloše Zemana.

Takhle by asi vypadal Rychlonožka, kdyby ho Jaroslav Foglar nechal vyrůst. Ježatý antihrdina svého žánru, nenápadný, milý, mladě vypadající kluk v mikině. Na rukou má zbytky bílé barvy, na rozhovor si odskočil od příprav příští výstavy. Prodej obrazů a malování graffiti na zakázku ho živí, stále však dělá spoustu věcí jen pro radost.

S Timem se potkáváme na brněnském Petrově mezi katedrálou a sousoším Cyrila a Metoděje. V průzoru je vidět Timův nápis na protějším domě: „klid,“. Do hovoru nám jako třetí mluvčí vstupuje vyzvánění zvonů. 

Nápis na Petrově patří mezi ty, které dávají místu kolem sebe zvláštní kontext. Ten klid je tu najednou úplně hmatatelný. Počítal jste s takovou kompozicí a…

I_obalka_R45
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R45
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte