Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Agenda

Na linku zapomeňte

Peking se mstí Česku za to, že si vláda nedošlápla na nedostatečně uctivého pražského primátora

Česko-čínské vztahy se po šesti letech od „restartu“ ocitly na bodu mrazu. Politická pukrlata na nejvyšších místech nepřinášejí nic užitečného a Čína využívá každé záminky k tomu, aby Česko „šikanovala, zastrašovala a trestala“. Lze si jen těžko představit, že by diplomatická depeše, jíž poslal na sklonku června do Prahy český ambasador v Pekingu (a Respekt ji má k dispozici), mohla mluvit jasnější řečí. Říše středu svým středoevropským partnerem pohrdá, do koše odeslala i plány, které posvětil Miloš Zeman, a vzkazuje, že dokud čeští politici nebudou vidět svět stejně jako čínští komunisté, pohrdání nezmizí a koš se nevyprázdní.

Zkuste to jako my

Letos v dubnu během zatím poslední návštěvy Číny Miloš Zeman po boku čínské vicepremiérky oznámil, že se brzy otevře už pátá přímá letecká linka do Česka, čínská strana se ji ale nyní rozhodla zrušit a o věci Čechy předem neinformovala. Podobně „odložila na neurčito“ plánové podzimní turné dvou českých symfonických těles a vedení zdejší Poslanecké sněmovny nechává už přes rok čekat na reciproční pozvánku do čínského parlamentního shromáždění poté, co se hlavní představitel čínského parlamentu do české dolní komory již podíval.

Nový český velvyslanec v Číně Vladimír Tomšík, bývalý viceguvernér ČNB, proto požádal čínskou stranu o schůzku, na které chtěl negativní kroky Číny vysvětlit. Po dvou týdnech čekání jej místo odpovídající šarže přijala řadová pracovnice čínského ministerstva zahraničí a potvrdila, že čínský…

I_obalka_R29
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte