Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Fokus

Svět

Spain's new government members pose for a photo following their first cabinet meeting at the…
Španělská vláda • Autor: REUTERS

Španělsko má definitivně novou vládu. Premiér Pedro Sánchez ji popsal jako „socialistickou, feministickou a proevropskou“. Ve vládě zasedá jedenáct žen a sedm mužů a jsou v ní jasní zastánci evropské integrace, jako například bývalý předseda Evropského parlamentu Josep Borrell, známý rovněž svými tvrdými postoji vůči katalánským separatistům. Vláda je silně menšinová, podobně jako kabinet Antónia Costy v sousedním Portugalsku. Analytici popsali novou španělskou vládu jako „brutální kontrast“ k populistické vládě, jež ve stejnou dobu vznikla v Itálii.
foto Globe Media / Reuters

Rakousko

Zavíráme

Rakouská vláda se rozhodla uzavřít sedm mešit a vyhostit ze svého území šedesát tureckých imámů s rodinami. Kancléř Sebastian Kurz prohlásil, že je to krok „proti vytváření paralelních společností, politickému islámu a radikalizaci“. Mešity, sponzorované tureckým státem, respektive Turecko-islámskou kulturní asociací, v nichž kážou v Turecku vzdělávaní duchovní, byly dlouhodobě terčem kritiky, že děti, které je navštěvují, nevedou k integraci do většinové společnosti.

Etiopie

Velké reformy

Dvaačtyřicetiletý Abiy Ahmed, který coby nezkušený bývalý voják v dubnu překvapivě nastoupil na post premiéra, pokračuje ve velkých reformách etiopské diktatury. Počátkem června  oznámil, že ruší výjimečný stav, který byl v hospodářsky rychle rostoucí zemi s bezmála sto miliony obyvatel zaveden během protivládních protestů před…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R24
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte