Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Od věci

Maringotka snů

maringotka, výroba maringotek, Kateřina Hadravová - výrobce, Zálesí, 23.9.2016,
Autor: Jakub STADLER

První maringotku scénografka a divadelnice Kateřina Hadravová (30) postavila před necelými dvěma roky. Sama pro sebe – od jara do podzimu s ní kočuje po festivalech po celé republice i za hranicemi. Ovšem nezahálí ani v zimě: staví maringotky nové, na zakázku. Kdo s domem na kolečkách nehodlá pendlovat, tomu poslouží jako letní příbytek, pracovna či sauna.

Kde právě parkujete?

Zatím u známých na zahradě, než si najdu svůj pozemek. Ovšem právě začíná sezona a tento týden vyrážím na festival do Maďarska.

Proč jste si maringotku pořídila?

Chtěla jsem v ní pořádat divadlo, výstavky, workshopy. Původní představa byla, že bude stát někde uprostřed zahrady, kam lidé budou chodit na představení. Zahradu ale stále hledám, a tak jsem plán změnila: řekla jsem si, že lepší bude, když nebudou návštěvníci muset jezdit za kulturou, ale kultura bude jezdit za nimi.

A proč jste si ji jednoduše nekoupila?

Sháněla jsem starou klasickou dřevěnou, že si ji zrenovuji. Ale takové už téměř nejsou k mání. Občas se dají najít původní zrekonstruované, ale cena se šplhá do statisíců. A tak jsem se rozhodla, že si ji postavím sama, podle vlastních představ.

A ta hlavní představa byla jaká?

Aby evokovala nostalgii a romantiku, jež maringotky připomínají. A byla celodřevěná s lehkou konstrukcí, snadná k převozu menší dodávkou. Klasické maringotky…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R16
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte