Brangelina skončila. Vědí to všichni. Jméno Jolie se minulé úterý googlovalo dokonce častěji než porno – což se v poslední době povedlo jen brexitu a Pokemonům. Není asi jediného světového listu, který by se k tomu nevyjádřil. Nechceme být výjimkou.

Hvězdný pár dal světu mnohé: krásu, štěstí, senzace. Zájem o uprchlíky, Kambodžu a mastektomii. Také iluzi věčné lásky – a minulý týden vzkaz, že je to prostě jen iluze. A co ještě? Zvyk dávat párům místo společného příjmení dohromady přezdívku. Super slovo Brangelina. Ano, hvězdám němého filmu Mary Pickford a Douglasu Fairbanksovi se říkalo Pickfair, jmenovala se tak i jejich vila, kde se scházela hollywoodská smetánka. Ale muselo uplynout skoro sto let, než přišla Brangelina. Nejspíš právě omamný pocit, že tihle dva byli předurčeni splynout v jedno včetně jména, nechal lidstvo uvěřit a opakovat si to slovo stále dokola, až se stalo pravdou a symbolem superpáru.

Následovaly další dvojice se společnými přezdívkami. Tom Cruise se v osmdesátých letech v Top Gunu prolétával červánky v letounu F-14 Tomcat a netušil, že se dá jednou dohromady s Katie Holmes a získá spolu s ní přezdívku TomKat. Jennifer Lopez plus Ben Affleck rovnalo se Bennifer, Taylor Swift a Tom Hiddleston rovnalo se Hiddleswift. Všechny tyhle přezdívky ale zmizely spolu s city zúčastněných. Poslední, kdo se ještě drží, je Kimye (Kim Kardashian a Kayne West), jejichž láska se zdá být větší než Kimina konfekční velikost. Ano, ještě tedy Šafrhám, Magorka a…

I_obalka_R39_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R39_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1333

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte