foto archiv
foto archiv • Autor: Archiv

Dnes tu máme jeden motivační sloupek do nového roku – dál ať čtou jenom málo osvalení, málo oblíbení jedinci s pocity méněcennosti. A ať se nyní přenesou do internačního tábora na ostrově Man.

V Evropě zuří první světová válka a občané nepřátelských mocností, usazení v Anglii, jsou odesláni právě na ostrov Man, kde se za ostnatým drátem týdny, měsíce a roky pekelně nudí. Jedním z internovaných je i Němec Joseph Pilates z Mönchengladbachu u Düsseldorfu. Doposud se živil jako boxer, artista a jako trenér sebeobrany u Scotland Yardu. Nevydrží tudíž v klidu, stále cvičí a nutí také ostatní, aby pravidelně cvičili podle jeho metody. Neuniknou ani pacienti táborové nemocnice. Pilates jim na lůžka připevní pružiny a musejí posilovat. Otužení a zocelení přežijí jeho spoluvězni válku i epidemii chřipky, Pilates se pak odplaví do New Yorku, založí tam tělocvičné studio a z lůžek opatřených pružinami vyvine posilovací stroje zvané reformery a dál už je to známé.


Nyní je jeho metoda pilates výdělečné odvětví fitness průmyslu, reformery jdou stále na odbyt a zaplavují v posledních měsících už i česká fitness centra. Může se tedy stát, že se v novém roce na nějakém ocitnete i vy, málo osvalení…

30. prosince - 5. ledna č. 1/2014
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

30. prosince - 5. ledna č. 1/2014
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte