Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Agenda

Drápání mraků po česku

V Brně právě dokončili nejvyšší dům Česka. Mrakodrapy chtějí i další města, ale mezi lidmi plane vzdor. Kdo by měl vyhrát?

28 C jaros R16 2013 • Autor: Respekt
28 C jaros R16 2013 • Autor: Respekt

Špička osmdesátimetrové věže kostela na brněnském Petrově je vidět hluboko dole. Jsme v nejvyšším patře nového mrakodrapu AZ Tower ve výšce něco přes 100 metrů, u bazénu v nejluxusnějším apartmá nahoře pod střechou. Zatím se tady ještě dodělávají schody, ale za pár týdnů už byt za 16 milionů korun dostane jako dárek dcera brněnského průmyslníka. Bude tu mít kromě bazénu také ještě saunu, terasu a výhled na Petrov i na Pálavu a nejspíš též pocit, že je pták letící nad městem. „Ten výhled je atraktivní a také to, že to je nejvyšší budova v České republice. Obojí mě přesvědčilo ke koupi,“ uvažuje majitel – ovšem anonymně, dárek by měl pro dceru zůstat do poslední chvíle překvapením. Poslední den v dubnu bude mrakodrap AZ Tower zkolaudován a pak by se měl se svými 111 metry oficiálně stát nejvyšší budovou v Česku. O dva metry, vlastně jen o výšku jakési kovové skříně na antény, přeroste dosavadního rekordmana, budovu City Tower v Praze na Pankráci.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

15. - 21. dubna 2013, č. 16/13 • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.