32_mala_R28_2010_n.jpg
32_mala_R28_2010_n.jpg

Ono lednové úterý letošní zimy vyšel advokát R. P. (36) z domu do zasněžené ulice. Noviny už několik dní psaly o sněhové kalamitě, na ulici nebyla ani noha a R. P. se vydal pěšky do nedaleké kanceláře. Na rohu si všiml modré fabie, ale nevěnoval jí pozornost. Pak z auta vystoupil mladý muž a zeptal se: Jste R. P.? Když advokát přitakal, změnilo se běžné ráno v thriller.

Mladík advokátovi ukázal pistoli a poručil mu nastoupit do auta. Právník bez rozmýšlení poslechl, a než se nadál, měl na rukou pouta. „Byl to jen moment. Když na vás někdo namíří zbraní, moc neuvažujete,“ vzpomíná R. P.. V autě seděli tři mladíci, staršího muže nabrali o kus dál. „Když jsem se vzpamatoval z prvního šoku, nejvíc ze všeho jsem litoval, že jsem policii včas nenahlásil ty výhrůžky,“ říká advokát. Pár dní před únosem mu totiž volal muž, který si půjčil peníze od společnosti ACM Money, již advokát zastupuje. Chtěl, aby zastavil dražbu na dům jeho rodiny a snížil dluh. „Řekl jsem mu, že to neudělám, protože to není v souladu se zájmy mého klienta, a on se naštval,“ vypráví R. P. „Hrozil, že bych mohl dopadnout hodně špatně.“ Advokát nad tím tehdy mávl rukou. S pistolí u boku si ale byl jist, že únos souvisí právě s tímto případem.

 

Zpackaný únos

Právníkova intuice byla správná. V autě s ním skutečně seděl Jiří Blaž (48), který advokátovi týden před únosem volal, Blažův syn Roman (25) a dva synovi kamarádi.…

I_obalka.indd
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka.indd
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte